Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/239

Briselē, 2011. gada 28. februārī

Oskara balvas pasniegšanas ceremonijā triumfē ES atbalstītā filma “Karaļa runa”

Eiropas komisāre Andrula Vasiliu atzinīgi novērtējusi lielos panākumus, ko ES atbalstītā filma “Karaļa runa”, saņemot četrus Oskarus, guva Holivudā, 83. ASV Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijā. Šī filma, par kuras izplatīšanu no ES programmas MEDIA kinematogrāfijas fonda bija piešķirts atbalsts 562 000 eiro, saņēma nozīmīgākās balvas par labāko filmu, labāko režisoru (Toms Hūpers), labāko aktieri (Kolins Fērts) un labāko oriģinālscenāriju (Deivids Zeidlers). Vēl viena programmas MEDIA atbalstīta filma — dāņu režisores Sūzenas Bīras “Labākā pasaulē” — saņēma Oskara statueti par labāko ārzemju filmu.

Par izglītību un kultūru atbildīgā komisāre Andrula Vasiliu sacīja: “Šis ir svarīgs notikums Eiropas kino industrijai un programmai MEDIA. Eiropā mīl kino, un pasaulei patīk mūsu filmas! Es apsveicu Tomu Hūperu un Sūzannu Bīru. Viņi pierādīja, ka nav vajadzīgs milzīgs budžets, lai uzņemtu pirmšķirīgas filmas. Tas liecina, ka Eiropas kino industrija var sacensties ar vislabākajiem.”

Toms Hūpers filmas “Karaļa runa” uzņemšanai izlietoja pēc Holivudas standartiem niecīgu budžetu — mazāk par 11 miljoniem eiro. No programmas MEDIA saņemtais finansējums paredzēts filmas izplatīšanai ārpus valsts, kurā tā uzņemta, — šajā gadījumā ārpus Apvienotās Karalistes.

Filmai “Labākā pasaulē” no programmas MEDIA bija piešķirts 540 000 eiro atbalsts izplatīšanai. Tā ir trešā dāņu filma, kas saņēmusi Oskaru par labāko ārzemju filmu, pēc “Babetes svētkiem” (1987) un “Pelle - Iekarotājs” (1988). Oskara balvai bija izvirzītas vēl divas ES finansētas filmas — ārzemju filmu kategorijā nominētā filma “Acu zobs” (režisors Jorgs Lantims, Grieķija), kuras atbalstam piešķīra 21 000 eiro, un animācijas filmu kategorijā nominētā filma “Iluzionists” (režisors Silvēns Šomets, Apvienotā Karaliste/Francija), kuras atbalstam piešķīra 126 000 eiro.

Finansējuma apjomu, ko filmu izplatītāji saņem no programmas MEDIA, nosaka pēc dažādiem kritērijiem, tostarp iepriekšējās biļešu tirdzniecības rezultātiem ārzemju filmām. Finansējumu no jauna iegulda izplatīšanas izmaksās, kā arī izmanto riska segšanai. Programma MEDIA arī var piešķirt finansējumu, pirms sākta filmas uzņemšana.

Papildu informācija: http://ec.europa.eu/media

Oficiālie abu nominēto filmu reklāmkadri:

Karaļa runa:

http://www.cineuropa.org/ffocusvideo.aspx?lang=en&treeID=2194&documentID=194057

Labākā pasaulē:

http://www.cineuropa.org/video.aspx?lang=en&documentID=150262


Side Bar