Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

2011 m. rudens standartinis „Eurobarometro“ tyrimas. Piliečiai mano, kad Europos Sąjunga gali padėti įveikti krizę

Briuselis, 2011 m. gruodžio 22 d. Rudens „Eurobarometro“ tyrimas atskleidė Europos piliečių požiūrį, jog Europos Sąjunga veiksmingiau nei nacionalinės vyriausybės geba šalinti ekonomikos krizės padarinius (žr. priedą). ES lieka pirmoje vietoje (23 proc., 1 procentiniu punktu daugiau). Nuo jos nedaug atsilieka nacionalinės vyriausybės (20 proc. respondentų, tiek pat kaip pavasarį). Trečioje vietoje – G20 (16 proc., 2 procentiniais punktais. daugiau), ketvirtoje – Tarptautinis valiutos fondas (14 proc., 1 procentiniu punktu mažiau).

Dauguma europiečių (61 proc. respondentų, 4 procentiniais punktais mažiau nei pavasarį) teigia, kad dabartinė finansinė jų namų ūkio padėtis yra gera. Tačiau skirtumai tarp šalių išlieka dideli: taip mano tik 24 proc. Graikijos ir Vengrijos gyventojų, palyginti su 85 proc. Nyderlandų, 88 proc. Suomijos, 89 proc. Danijos ir 90 proc. Švedijos gyventojų.

Kaip rodo ir ankstesni „Eurobarometro“ tyrimai, valstybių narių piliečiai skirtingai vertina savo šalies ekonomikos būklę. Daugiau kaip trys ketvirtadaliai Švedijos, Liuksemburgo ir Vokietijos gyventojų mano, kad ekonominė padėtis yra gera, o Graikijoje, Airijoje ir Ispanijoje tokios nuomonės laikosi mažiau kaip 5 proc. gyventojų. Apskritai per pastaruosius 6 mėnesius gyventojų, teigiančių, kad dabartinė jų šalies ekonominė padėtis yra gera, šiek tiek sumažėjo (28 proc. respondentų, 2 procentiniais punktais mažiau) ir padaugėjo manančių, kad padėtis yra bloga (71 proc., 3 procentiniais punktais daugiau).

Plinta nuomonė, kad krizės akimirksniu įveikti nepavyks, tam prireiks daug laiko. Tik 23 proc. europiečių mano, kad krizės poveikis darbo rinkai jau pasiekė didžiausią lygį, o 68 proc. mano priešingai.

Apskritai europiečiai ir toliau labiau pasitiki Europos Sąjunga (34 proc.), palyginti su nacionalinėmis vyriausybėmis (24 proc.). Tačiau pasitikėjimas tiek Europos Sąjunga, tiek nacionalinėmis vyriausybėmis, palyginti su 2011 m. pavasario tyrimu, smarkiai sumažėjo (atitinkamai 7 ir 8 procentiniais punktais)

Pagrindiniai faktai

2011 m. rudenį „Eurobarometro“ tyrimas atliktas individualiai apklausiant respondentus nuo 2011 m. lapkričio 5 d. iki lapkričio 20 d. Iš viso apklausti 31 659 žmonės iš visų 27 ES valstybių narių ir šalių kandidačių.

Daugiau informacijos

Su 2011 m. rudenį atliktu „Eurobarometro“ tyrimu (pirmaisiais rezultatais) galima susipažinti

http://ec.europa.eu/public_opinion/archives/eb/eb76/eb76_en.htm

PRIEDAS

1. ES geriausiai gali imtis veiksmingų krizės padarinių šalinimo priemonių

2. Valstybių narių gyventojai skirtingai vertina dabartinę ekonominę padėtį

3. Skiriasi valstybių narių gyventojų požiūris į krizės poveikį darbo rinkai

Asmenys ryšiams:

Matthew Newman, tel. +32 2 296 24 06

Mina Andreeva, tel. +32 2 299 13 82


Side Bar