Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Skaitmeninė darbotvarkė. Komisija konsultuojasi naujos apšvietimo technologijos diegimo Europoje klausimais

Briuselis, 2011 m. gruodžio 15 d. Šiandien Europos Komisija priėmė žaliąją knygą ir pradėjo viešą konsultaciją dėl šviesos diodų (LED) technologija grindžiamo apšvietimo ateities. LED apšvietimas viena iš efektyviausiai energiją vartojančių ir universaliausių apšvietimo formų; palyginti su kitomis apšvietimo technologijomis, ji sutaupo iki 70 proc. energijos ir pinigų. Spartesnis LED technologijos diegimas užtikrins Europos apšvietimo sektoriaus sėkmę ir iki 2020 m. padės 20 proc. sumažinti apšvietimui suvartojamos energijos kiekį. LED apšvietimo plėtrą rinkoje stabdo kelios kliūtys: LED gaminiai brangesni, nes technologijos atžvilgiu jie yra sudėtingesni už alternatyvius gaminius; apie LED gaminius per mažai žino galimi naudotojai; trūksta bendrų standartų. Todėl iki 2012 m. vasario 29 d. vykdoma vieša konsultacija siekiant surinkti atsiliepimus apie Komisijos idėjas.

Europos Komisijos Pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes sakė: „Dėl LED apšvietimo plėtros abejonių nėra. Vartotojams ši technologija sutaupys pinigų, o pasaulis taps švaresnis. Prašytume pasidalinti savo mintimis, kaip paspartinti jos diegimą, kaip sukurti kuo daugiau darbo vietų ir kuo daugiau sutaupyti Europoje plačiau naudojant LED apšvietimą.“

Svarbiausi viešos konsultacijos klausimai:

  • Kokios priemonės padėtų įveikti esamas kliūtis ir paspartinti LED diegimą Europoje?

  • Kaip užtikrinti, kad Europos rinkoje būtų prekiaujama geros kokybės, saugiais ir vartotojų reikmes atitinkančiais LED gaminiais?

  • Kaip sustiprinti apšvietimo sektoriaus ir architektų, apšvietimo projektuotojų, elektrikų, taip pat statybos ir pastatų sektorių bendradarbiavimą?

  • Kaip Europos Sąjunga galėtų geriausiai skatinti apšvietimo sektoriaus verslumą ir konkurencingumą?

Didesnis energiją taupančio LED technologija grindžiamo apšvietimo naudojimas yra vienas iš pagrindinių Europos skaitmeninės darbotvarkės tikslų (žr. IP/10/581, MEMO/10/199 ir MEMO/10/200).

Pagrindiniai faktai

Iki 2012 m. rugsėjo mėn. įprastų elektros lempučių pardavimas Europos Sąjungoje bus palaipsniui nutrauktas, per artimiausius keletą metų Europos namuose, biuruose ir gatvėse apie 8 mlrd. kaitinamųjų lempų teks pakeisti energijos vartojimo atžvilgiu efektyvesnėmis apšvietimo priemonėmis. Šios priemonės – LED ir organiniai šviesos diodai (arba OLED), kitaip šios technologijos vadinamos kietakūniu apšvietimu (angl. Solid State Lighting, SSL).

SSL užtikrina aukštos kokybės šviesą, regimąjį efektyvumą ir geresnes dizaino galimybes.

SSL yra inovacijų veiksnys apšvietimo ir statybos sektoriuose, taip pat suteikia didžiulių verslo galimybių įmonėms (daugelis jų – mažosios ir vidutinės įmonės), todėl skatina ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą Europoje.

Naudingos nuorodos

Žalioji knyga ir vieša konsultacija

Skaitmeninės darbotvarkės svetainė

Neelie Kroes interneto svetainė

Neelie Kroes paskyra tinkle „Twitter“

Asmenys ryšiams:

Ryan Heath, tel. +32 2 296 17 16; paskyra tinkle „Twitter“ @ECspokesRyan

Linda Cain, tel. +32 2 299 90 19


Side Bar