Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Piešķirta Lorenco Natalī 2011. gada lielā balva

Briselē, 2011. gada 8. decembrī.Šovakar Briselē notikušajā balvas pasniegšanas ceremonijā Lorenco Natalī balva par izcilu darbu žurnālistikā tika piešķirta 17 laureātiem no visas pasaules, kas rakstījuši par attīstību, cilvēktiesībām un demokrātiju. Piedalījās vairāk nekā 1300 dalībnieki.

Runājot par laureātiem, Eiropas Komisijas attīstības komisārs Andris Piebalgs teica: "Laba pārvaldība, cilvēktiesības, demokrātija un mediju brīvība ir priekšnosacījumi sociālajai un ekonomiskajai attīstībai. Eiropa ir apņēmusies veicināt šīs vērtības visā pasaulē, taču atzīst, ka ir nepieciešams mediju ieguldījums, lai visi pilsoņi varētu izteikties un lai notikumi tiktu atspoguļoti precīzi. Ar savu apņemšanos un profesionalitāti Lorenco Natalī 2011. gada balvu laureātiem ir izdevies panākt, ka pilsoņi viņus sadzird, stāstot par cilvēku dzīvi un atklājot patiesību par reālo situāciju uz vietas. Mēs atzinīgi novērtējam viņu centienus un pateicamies par viņu vērtīgo ieguldījumu attīstības, demokrātijas un cilvēktiesību veicināšanā visā pasaulē."

Šī ir balvas piešķiršanas 20. gadadiena. Ar šo balvu Eiropas Komisija vēlas apbalvot žurnālistus, kas bieži vien veic savu darbu grūtos apstākļos, un novērtēt to, kā žurnālistika var būt pamats pozitīvām pārmaiņām un attīstībai, kā arī demokrātijas un cilvēktiesību veicinātāja.

Tēmas, par kurām ir rakstījuši citi Lorenco Natalī 2011. gada balvas ieguvēji: mikrokredīti, "koriģējoša" izvarošana un homoseksuālu personu dubultā dzīve Āfrikā, dzimumu proporcija Indijā, bērnu tirdzniecība, nodarbošanās ar burvestībām, sieviešu dzimumorgānu sakropļošana, verdzība u.c.

Viss balvu saņēmēju saraksts un viņu raksti vai TV un radio darbi ir pieejami Lorenco Natalī tīmekļa vietnē.

http://lorenzonataliprize.eu/

Pamatinformācija

Lorenco Natalī balva jau divdesmit gadus ir daļa no Eiropas Komisijas attīstības politikas. Aizstāvot vārda brīvību, demokrātiju, cilvēktiesības un attīstību, ir iespējams vistrūcīgākajās valstīs veicināt labu pārvaldību, mieru un dzīves apstākļu uzlabošanos.

Balvu kopsumma ir 60 000 eiro (Lielā balva, Īpašā TV balva, Īpašā radio balva un katras reģionālās kategorijas 1. godalga ir 5000 eiro katra; 2. un 3. godalga reģionālajās kategorijās ir attiecīgi 2500 un 1500 eiro), un tas tiek piešķirtas 17 žurnālistiem par darbiem šādās kategorijās: Āfrika, Arābu valstis/ Vidējie Austrumi, Āzija, Eiropa, Latīņamerika un Karību jūras reģions, Īpašā TV balva, Īpašā radio balva un Lielā balva.

Šā gada uzvarētājus atlasīja neatkarīga žūrija, ko vadīja Tobijs Fogels, pieredzējis European Voice žurnālists. Organizējot Lorenco Natalī 2011. gada balvu, Eiropas Komisija darbojas kopā „Reportieri bez robežām” , Saharova balvas par domas brīvību ieguvēja 2005. gadā.

Papildinformācija

Lorenco Natalī balvas tīmekļa vietne:

http://lorenzonataliprize.eu/

Europe by satellite (EbS) tīmekļa vietnē būs pieejami izvilkumi un fotogrāfijas no ceremonijas:

http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm

Kontaktpersonas:

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar