Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Įteikta 2011 m. Lorenzo Natali didžioji premija

2011 m. gruodžio 8 d., Briuselis. Šiandien Briuselyje įvykusioje apdovanojimo ceremonijoje Lorenzo Natali premija už neeilinį žurnalistinį darbą vystymosi, žmogaus teisių ir demokratijos srityje apdovanota 17 laimėtojų iš viso pasaulio, kurie buvo atrinkti iš daugiau kaip 1 300 dalyvių.

Kalbėdamas apie laimėtojus, už vystymąsi atsakingas Europos Komisijos narys Andris Piebalgas sakė: „Geras valdymas, žmogaus teisės, demokratija ir spaudos laisvė pripažįstami kaip pagrindinės socialinio ir ekonominio vystymosi sąlygos. Europa įsipareigojusi šias vertybes skleisti visame pasaulyje, tačiau pripažįsta, kad šioje srityje būtinas žiniasklaidos indėlis – suteikti galimybę pasisakyti visiems piliečiams ir atidžiai fiksuoti įvykius. 2011 m. Lorenzo Natali premijos laimėtojams dėl savo nuoširdaus darbo ir profesionalumo pavyko užmegzti ryšį su piliečiais ir jie papasakojo mums tikras gyvenimo istorijas, kurios atveria akis. Žavimės jų pastangomis ir dėkojame už vertingą indėlį į vystymosi ir demokratijos skatinimą visame pasaulyje.“

Šiais metais premija įteikta dvidešimtąjį kartą. Šia premija Europos Komisija siekia apdovanoti žurnalistus, kurie savo darbą neretai dirba sudėtingomis aplinkybėmis, ir pagerbti tokią žurnalistinę veiklą, kurios rezultatai tampa teigiamų pokyčių ir vystymosi įkvėpimo šaltiniu, demokratijos ir žmogaus teisių varomąja jėga.

Kitų 2011 m. Lorenzo Natali premijos laimėtojų gvildentos temos: mikrokreditas, prievartavimas siekiant pakeisti seksualines nuostatas ir dvigubas homoseksualių asmenų gyvenimas Afrikoje, lyčių santykis Indijoje, prekyba vaikais, raganavimas, moterų lytinių organų žalojimas, vergija ir kt.

Išsamus laimėtojų ir jų straipsnių, televizijos bei radijo kūrinių sąrašas pateiktas Lorenzo Natali premijai skirtoje interneto svetainėje

http://lorenzonataliprize.eu/.

Pagrindiniai faktai

Lorenzo Natali premija jau dvidešimt metų yra Europos Komisijos vystymosi politikos dalis. Gindami žodžio laisvę, demokratiją, žmogaus teises ir vystymąsi galime imtis veiksmų geram valdymui ir taikai įtvirtinti ir gyvenimo sąlygoms skurdžiausiose šalyse gerinti.

Bendra premijų suma – 60 000 EUR (didžioji premija, specialioji televizijos premija, specialioji radijo premija ir kiekvienos iš regioninių kategorijų pirmoji premija yra 5 000 EUR; antroji ir trečioji regioninių kategorijų premijos yra 2 500 ir 1 500 EUR); apdovanojimai teikiami 17 žurnalistų, rengiančių reportažus apie Afriką, arabų šalis / Artimuosius Rytus, Aziją, Europą, Lotynų Ameriką / Karibų jūros regiono šalis srityse, kuriose teikiama specialioji televizijos premija, specialioji radijo premija ir didžioji premija.

Šių metų laimėtojus atrinko nepriklausoma komisija, vadovaujama laikraščio „European Voice“ vyriausiojo žurnalisto Toby Vogelio. 2011 m. Lorenzo Natali premijos konkursui organizuoti Europos Komisija pasitelkė organizaciją „Reporters Without Borders“ („Žurnalistai be sienų“), kuriai 2005 m. buvo skirta Sacharovo premija už minties laisvę.

Daugiau informacijos rasite:

Lorenzo Natali premijos interneto svetainėje

http://lorenzonataliprize.eu/.

Ceremonijos ištraukos ir nuotraukos bus įkeltos į „Europe by Satellite“ (EbS) svetainę

http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm

Asmenys ryšiams:

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar