Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon – Pressiteade

2011. aasta Lorenzo Natali peaauhind on välja antud

Brüssel, 8. detsember 2011. Tänasel auhinnatseremoonial Brüsselis anti kogu maailmast pärit 17 võitjale üle Lorenzo Natali auhind silmapaistva ajakirjandustöö eest, mis käsitleb arengu-, inimõiguste ja demokraatia küsimusi. Võitjad valiti rohkem kui 1300 osavõtja hulgast.

Võitjaist kõneldes ütles Euroopa Komisjoni arenguvolinik Andris Piebalgs: „Hea juhtimistava, inimõigused, demokraatia ja meediavabadus on sotsiaalse ja majandusliku arengu põhitingimused. Euroopa on pühendunud nende väärtuste edendamisele kogu maailmas, kuid tunnistab samas, et need väärtused vajavad meedia toetust, et kõik kodanikud saaksid kaasa rääkida ja et sündmused oleksid täpselt kajastatud. Oma pühendumuse ja professionaalsuse kaudu on 2011. aasta Lorenzo Natali auhinna võitjad rakendanud oma potentsiaali, et jõuda kodanikeni, vahendades meile silmi avavaid lugusid inimeste käekäigust ja tegelikust elust tõde kaunistamata. Me kiidame nende jõupingutusi ja täname neid väärtusliku panuse eest arengu, demokraatia ja inimõiguste edendamisel kõikjal maailmas.”

Seda auhinda on antud järjest juba 20 aastat. Selle auhinnaga tunnustab Euroopa Komisjon ajakirjanikke, kes tegutsevad sageli probleemsetes olukordades, näitavad, kuidas ajakirjandus saab algatada positiivseid muudatusi ning olla arengu inspiratsiooniks ja demokraatia ja inimõiguste mootoriks.

2011. aasta Lorenzo Natali auhinnavõitjate tööd hõlmasid järgmiseid teemasid: mikrokrediit, lesbiliste naiste vägistamine meeste poolt nende seksuaalse sättumuse „korrigeerimiseks” ja homoseksuaalsete kaksikelu Aafrikas, India sooline jagunemine, lastekaubandus, nõidus, naiste suguelundite moonutamine, orjapidamine, jne.

Täielik nimekiri võitjate ja nende artiklite ning tele- ja raadiodokumentaalide kohta on kättesaadav Lorenzo Natali auhinna veebilehel.

http://lorenzonataliprize.eu/

Taust:

Lorenzo Natali auhind on 20 aastat olnud komisjoni arengupoliitika osa. Sõnavabaduse, demokraatia, inimõiguste ja arengu kaitsmise kaudu saab edendada head juhtimistava ja rahu ning parandada elutingimusi kõige vaesemates riikides.

Auhindu koguväärtusega 60 000 eurot (peaauhinna, teleajakirjanikule antava eriauhinna, raadioajakirjanikule antava eriauhinna ja iga piirkondliku kategooria esimese auhinna suurus on 5000 eurot ning piirkondliku kategooria teise ja kolmanda auhinna suurus vastavalt 2500 ja 1500 eurot) antakse 17 ajakirjanikule järgmistes kategooriates: Aafrika, Araabia/Lähis-Ida riigid, Aasia, Euroopa, Ladina-Ameerika / Kariibi mere piirkond, eriauhind teleajakirjanikule, eriauhind raadioajakirjanikule ning peaauhind.

Võitjad valis sellel aastal välja sõltumatu auhinnakomisjon, mille eesotsas oli ajalehe European Voice juhtiv ajakirjanik Toby Vogel. 2011. aasta Lorenzo Natali auhinna organiseerimisel teeb Euroopa Komisjon koostööd organisatsiooniga Reporters Without Borders (Piirideta Ajakirjanikud), kellele anti 2005. aastal Sahharovi mõttevabaduse auhind.

Lisateave:

Lorenzo Natali auhinna veebisait:

http://lorenzonataliprize.eu/

Teave ja fotod auhinnatseremoonia kohta on tehtud kättesaadavaks telekanali Europe by Satellite veebisaidil:

http://ec.europa.eu/avservices/ebs/schedule.cfm

Kontaktisikud :

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar