Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Atzīmējiet kalendārā: paziņoti jauni galvenie spīkeri "arābu pavasara" jautājumos Eiropas Attīstības dienās Varšavā

Brisele, 2011. gada 5. decembris. Tunisijas pagaidu premjerministrs Beji Caid el Sebsi un Lībijas Pārejas perioda nacionālās padomes priekšsēdētājs Mustafa Mohammed Abdul Jalil ir īpašie viesi, kas pēdējie apstiprināja savu dalību Eiropas Attīstības dienās 15. un 16. decembrī, kurās pēc šā gada "arābu pavasara" notikumiem uzmanība pirmo reizi tiks pievērsta demokrātijai, cilvēktiesībām un pārvaldībai.

Divi jaunie spīkeri papildinās garo sarakstu ar augsta profila pasaules valstu līderiem un starptautiskās arēnas dalībniekiem, kuri jau ir apstiprinājuši savu dalību Eiropas Attīstības dienās, tostarp Nigēras prezidents Mahamadou Issoufou, Haiti prezidents Michel Martelly, Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili, Kirgizstānas Republikas prezidente Roza Isakovna Otunbaeva un Nobela prēmijas laureāte profesore Shirin Ebadi. Apstiprināto VIP saraksts pieejams šādā tīmekļa vietnē: http://www.eudevdays.eu/2011-forum/programme/useful-documents

Pasākumā piedalīsies arī Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu, attīstības komisārs Andris Piebalgs un par starptautisko sadarbību, humāno palīdzību un reaģēšanu krīzes situācijās atbildīgā komisāre Kristalīna Georgijeva. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies Polijas prezidents Broņislavs Komorovskis.

Pārraide tiešsaistē

Jūs varat sekot līdzi pasākumam tiešsaistē vai arī izvēlēties atsevišķus paneļus un runas. Būs iespējams lejuplādēt fotogrāfijas un video, turklāt tīmekļa vietnē būs pieejams arī citātu dienests. Aicinām jūs sekot līdzi šim pasākumam šādā tīmekļa vietnē: www.eudevdays.eu

Citi augsta līmeņa dalībnieki un programma

Eiropas Attīstības dienas, ko šogad 15. un 16. decembrī Varšavā rīko Eiropas Komisija un prezidentvalsts Polija, ir kļuvušas par vienu no galvenajiem notikumiem starptautiskajā dienaskārtībā.

Eiropas Attīstības dienu galvenā tēma būs saikne starp attīstību un demokrātiju. Pirmo reizi Eiropas Attīstības dienas tiek rīkotas valstī, kas atrodas austrumos no bijušā „dzelzs priekškara”, turklāt tās ir saistītas ar pašreizējām politiskajām pārmaiņām arābu pasaulē, tādējādi 2011. gada pasākums apvienos galvenos dalībniekus no abiem reģioniem.

Tas nodrošinās pamatu, lai Austrumeiropas valstu pārejas procesā gūto pieredzi pielāgotu jaunam kontekstam.

Citas svarīgākās tēmas ir šādas:

- atbalsta efektivitāte,

- jaunā ES pieeja attīstības sadarbībai: "Pārmaiņu programma",

- cilvēktiesības

(oficiālā programma ir pieejama šādā tīmekļa vietnē: http://www.eudevdays.eu/2011-forum/programme/agenda-overview)

Komisārs Andris Piebalgs rīkos preses konferenci ceturtdien, 15. decembrī plkst. 13.00.

Šis divu dienu pasākums sniegs iespēju attīstības kopienai apspriest Eiropas Komisijas jauno pieeju attīstības sadarbības jomā " Pārmaiņu programma", proti, apņemšanos palielināt atbalsta ietekmi, koncentrējoties uz mazāku skaitu nozaru un uz valstīm ar vislielākajām vajadzībām.

Akreditācija

Žurnālistu akreditācijas veidlapu var aizpildīt tiešsaistē, izmantojot šādu ceļvedi:

http://www.eudevdays.eu/sites/default/files/docs/EDD_2011_Media_Guide_v6.pdf

Pamatinformācija

Eiropas Attīstības dienas tika uzsāktas 2006. gadā, lai galvenajiem partneriem dotu iespēju sanākt kopā un apspriest atbalsta efektivitātes uzlabošanas veidus. Piecās iepriekšējās konferencēs ir piedalījušies 36 valstu vadītāji, 60 valdību vadītāji vai ministri un 7 Nobela prēmijas laureāti. Pēdējā konferencē 2010. gadā Briselē piedalījās kopumā 5000 dalībnieku.

Eiropas Attīstības dienas rīko Eiropas Komisija un Eiropas Savienības Padomes prezidentvalsts, un šis ir galvenais Eiropas forums par starptautiskajām attiecībām un attīstības sadarbību. Šis pasaules mēroga pasākums nodrošina sadarbības platformu, apvienojot tūkstošiem atbalstītāju, lēmumu pieņēmēju un profesionāļu attīstības jomā.

2011. gada konferences galvenā tēma ir "attīstība un demokrātija". Pirms divdesmit gadiem Centrāleiropa un Austrumeiropa piedzīvoja spēcīgas pārmaiņas. Pagājušajā gadā sākās nemieri Ziemeļāfrikā un Vidējos Austrumos. Šobrīd ir īstais laiks sapulcināt attīstības jomas dalībniekus, lai izvērtētu, analizētu un pārskatītu saikni starp politiskajām pārmaiņām un sociālekonomisko progresu.

Žurnālistiem jāreģistrējas līdz 7. decembrim.

Sīkāka informācija

Reģistrēšanās veicama šādā tīmekļa vietnē: https://accreditation.pl2011.eu/

Eiropas Attīstības dienu tīmekļa vietne:

http://www.eudevdays.eu/

Attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta EuropeAid tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/europeaid/index_lv.htm

Eiropas Komisijas attīstības komisāra Andra Piebalga vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm

Kontaktpersonas :

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar