Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Nepraleiskite šio svarbaus įvykio! Paskelbti nauji svarbūs Varšuvoje vyksiančių Europos vystymosi dienų pranešėjai, pasisakysiantys Arabų pavasario tema

Briuselis, 2011 m. gruodžio 5 d. – J. E. Beji Caid el Sebsi, Tuniso laikinasis ministras pirmininkas, ir J. E. Mustafa Mohammed Abdul Jalil, Libijos pereinamojo laikotarpio nacionalinės tarybos pirmininkas – paskutinieji iš ypatingų svečių, patvirtinusių savo dalyvavimą gruodžio 15–16 d. vyksiančiose Europos vystymosi dienose, kuriose, atsižvelgiant į šių metų Arabų pavasario įvykius, dėmesys pirmą kartą bus sutelktas į demokratiją, žmogaus teises ir valdymą.

Šie naujieji pranešėjai papildys ilgą aukščiausio lygio pasaulio vadovų ir tarptautinio lygmens veikėjų, kurie jau patvirtino savo dalyvavimą, sąrašą. Į jį įtraukti J. E. Mahamadou Issoufou, Nigerio Prezidentas, J. E. Michel Martelly, Haičio Prezidentas, J. E. Mikheil Saakashvili, Gruzijos Prezidentas, J. E. Roza Isakovna Otunbaeva, Kirgizijos Respublikos Prezidentė, ir Nobelio premijos laureatas profesorius Shirin Ebadi. Labai svarbių asmenų, kurių dalyvavimas patvirtintas, sąrašą galite rasti adresu (http://www.eudevdays.eu/2011-forum/programme/useful-documents).

Renginyje taip pat dalyvaus Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso, už vystymąsi atsakingas Komisijos narys Andris Piebalgas ir už tarptautinį bendradarbiavimą, humanitarinę pagalbą ir krizių valdymą atsakinga Komisijos narė Kristalina Georgieva. Lenkijos Prezidentas Bronisławas Komorowskis dalyvaus atidarymo ceremonijoje.

Transliacija internetu

Renginį galėsite tiesiogiai stebėti internetu arba pasirinkti atskiras diskusijų grupes ar kalbas. Iš interneto svetainės bus galima atsisiųsti nuotraukų ir vaizdo siužetų bei gauti pranešimų citatas. Kviečiame stebėti renginį www.eudevdays.eu/

Kiti aukšto lygio dalyviai ir renginio programa

Europos vystymosi dienos tapo vienu iš svarbiausių renginių tarptautinio vystymosi tema. Šiais metais Varšuvoje gruodžio 15–16 d. vyksiančias dienas organizuoja Europos Komisija ir ES Tarybai pirmininkaujanti Lenkija.

Pagrindinė Europos vystymosi dienų tema – vystymosi ir demokratijos sąsajos. Renginys pirmą kartą organizuojamas buvusios geležinės uždangos rytų pusėje esančioje šalyje ir tebesitęsiančių politinių pokyčių Arabų pasaulyje aplinkybėmis, todėl į 2011 m. dienas bus suburti šių abiejų regionų pagrindiniai veikėjai.

Renginys suteiks galimybę į Rytų Europos pereinamuosius procesus pažvelgti naujomis aplinkybėmis.

Kitos pagrindinės temos:

(oficialiąją programą galima rasti adresu

http://www.eudevdays.eu/2011-forum/programme/agenda-overview)

Gruodžio 15 d., ketvirtadienį, 13.00 val. bus surengta Komisijos nario Andrio Piebalgo spaudos konferencija.

Dvi dienas truksiančiame renginyje vystymosi bendruomenė taip pat turės galimybę aptarti naują Europos Komisijos požiūrį į vystymosi bendradarbiavimą – „Pokyčių darbotvarkę“ – įsipareigojimą padidinti pagalbos poveikį mažinant remiamų sektorių skaičių ir sutelkiant dėmesį į šalis, kurioms pagalbos reikia labiausiai.

Akreditavimas

Žurnalistų akreditacijos formą galima užpildyti internetu naudojant internetinį vadovą

http://www.eudevdays.eu/sites/default/files/docs/EDD_2011_Media_Guide_v6.pdf.

Pagrindiniai faktai

Europos vystymosi dienos pirmą kartą surengtos 2006 m. siekiant suteikti galimybę pagrindiniams partneriams susitikti ir aptarti, kaip padidinti pagalbos veiksmingumą. Penkiuose ankstesniuose renginiuose dalyvavo 36 valstybių vadovai, 60 vyriausybių vadovų arba ministrų ir 7 Nobelio premijos laureatai. Pastarajame 2010 m. Briuselyje vykusiame renginyje iš viso dalyvavo 5 000 dalyvių.

Europos Komisijos ir Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios šalies organizuojamos Europos vystymosi dienos – svarbiausias tarptautiniams reikalams ir vystymosi bendradarbiavimui skirtas Europos forumas. Tai pasaulinio masto bendradarbiavimui skirtas renginys, į kurį suburiama tūkstančiai vystymosi rėmėjų, sprendimų priėmėjų ir vystymosi srityje dirbančių specialistų.

2011 m. dienų pagrindinė tema – vystymasis ir demokratija. Prieš dvidešimt metų Vidurio ir Rytų Europos šalyse įvyko esminių pokyčių. Praėjusiais metais prasidėjo sukilimai Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose. Dabar kaip niekad palankus metas vystymosi bendruomenei susiburti, kad būtų galima įvertinti ir išanalizuoti politinių pokyčių bei socialinės ir ekonominės pažangos sąsajas.

Žurnalistai turėtų užsiregistruoti iki gruodžio 7 d.

Daugiau informacijos

Užsiregistruoti galite https://accreditation.pl2011.eu/.

Europos vystymosi dienų interneto svetainė

http://www.eudevdays.eu/

Vystymosi ir bendradarbiavimo GD – EuropAid interneto svetainė

http://ec.europa.eu/europeaid/index_lt.htm

Už vystymąsi atsakingo Europos Komisijos nario Andrio Piebalgo interneto svetainė

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm

Asmenys ryšiams:

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar