Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon – Pressiteade

Tähelepanuväärne hetk: Euroopa arengupäevadele Varssavis saabuvad uued peakõnelejad araabia kevade teemal

Brüssel, 5. detsember 2011: Tuneesia vahevalitsuse peaminister Beji Caid el Sebsi ja Liibüa rahvuslik üleminekunõukogu esimees Mustafa Mohammed Abdul Jalil on erikülalised, kes äsja kinnitasid oma osalemist 15. ja 16. detsembril toimuvatel Euroopa arengupäevadel, kus tänavuste araabia kevade sündmuste järel võetakse esmakordselt tähelepanu keskmesse demokraatia, inimõigused ja juhtimistavad.

Nimetatud kaks uut kõnelejat liituvad oma osalemisest juba teatanud rahvusvahelise elu kuulsuste ja kõrgetasemeliste maailma liidrite pika nimekirjaga. Nimekirjas on Nigeeria president Mahamadou Issoufou, Haiiti president Michel Martelly, Georgia president Mikheil Saakashvili, Kõrgõzstani Vabariigi president Roza Isakovna Otunbaeva ja Nobeli preemia laureaat professor Shirin Ebadi. Osalemist kinnitanud kõrgete külaliste nimekirja leiate järgmisel aadressil:

http://www.eudevdays.eu/2011-forum/programme/useful-documents

Osalejate hulgas on Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso, arenguvolinik Andris Piebalgs ning rahvusvahelise koostöö, humanitaarabi ja kriisiohjamise volinik Kristalina Georgieva. Avatseremooniast võtab osa Poola president Bronisław Komorowski.

Otseülekanne Internetis

Te võite jälgida sündmusi Internetis reaalajas või valida konkreetse paneeli või kõne. Samuti on võimalik alla laadida fotosid ja videoid. Veebisaidile tuleb ka tsitaatide lehekülg. Kutsume teid seda sündmust jälgima veebisaidil

www.eudevdays.eu

Muud kõrgetasemelised osalejad ja programm

Euroopa arengupäevad, mis sel aastal toimuvad 15. ja 16. detsembril Varssavis Euroopa Komisjoni ja eesistujariigi Poola korraldamisel, on kogunud tuntust kui üks kaalukamaid tähtpäevi rahvusvahelises arenguküsimuste kalendris.

Euroopa arengupäevade peateemaks on seos arengu ja demokraatia vahel. 2011. aasta üritus, mis toimub esimest korda kunagisest raudsest eesriidest ida poole jäävas riigis ja ajal, mil Araabia riigid on pidevate poliitiliste muutuste haardes, toob kokku mõlema piirkonna võtmeisikud.

Kokkusaamine on platvormiks, kus Ida-Euroopa kogemused üleminekuühiskonnast asetuvad uude konteksti.

Muud olulised teemad on:

(ametlik programm on kättesaadav aadressil:

http://www.eudevdays.eu/2011-forum/programme/agenda-overview)

Pressikonverents, kus esineb volinik Andris Piebalgs, toimub neljapäeval, 15. detsembril kell 13.00.

Nende kahe päeva jooksul on arengukogukonnal samuti võimalik arutada Euroopa Komisjoni arengukoostöö alast uut lähenemisviisi, st muutuste programmi, millega nähakse ette tõhustada abi andmist, keskendudes väiksemale arvule sektoritele ning kõige suurema abivajadusega riikidele.

Akrediteerimine

Ajakirjanike akrediteerimisvormi saab täita Internetis, kasutades on-line juhendit

http://www.eudevdays.eu/sites/default/files/docs/EDD_2011_Media_Guide_v6.pdf

Taust

Euroopa arengupäevad algatati 2006. aastal ning need annavad olulisematele partneritele hea võimaluse tulla kokku ja arutada selle üle, kuidas muuta abi andmist tõhusamaks. Viiel varasemal korral on osalejate hulka kuulunud 36 riigipead, 60 valitsusjuhti ja ministrit ning 7 Nobeli preemia laureaati. Viimati 2010. aastal Brüsselis toimunud Euroopa arengupäevadel oli 5 000 osalejat.

Euroopa arengupäevad, mida korraldavad Euroopa Komisjon ja Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik, on Euroopa tähtsaim rahvusvaheliste küsimuste ja arengukoostöö foorum. Selle globaalne haare annab võimaluse tuua ühiseks aruteluks kokku tuhandeid arengu toetajaid, otsuste langetajaid ja praktikuid.

„Areng ja demokraatia” – see on 2011. aasta arengupäevade peateema ja keskne küsimus. Kakskümmend aastat tagasi toimusid pöördelised muutused Kesk- ja Ida-Euroopas. Eelmisel aastal said alguse ülestõusud Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas. Just praegu on õige aeg arengukogukonnal üheskoos tagasi vaadata, analüüsida ja aru pidada seoste üle poliitiliste muutuste ja sotsiaal-majandusliku arengu vahel.

Ajakirjanikel palutakse registreeruda 7. detsembriks.

Lisateave:

Registreeruda saab aadressil https://accreditation.pl2011.eu

Euroopa arengupäevade veebisait:

http://www.eudevdays.eu/

Arengu ja koostöö peadirektoraadi EuropeAid veebisait:

http://ec.europa.eu/europeaid/index_en.htm

Euroopa arenguvoliniku Andris Piebalgsi veebisait:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm

Kontaktisikud :

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)


Side Bar