Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Transportas. Pradedamas viešas balsavimas dėl elektroninės kelionių planavimo sistemos

Briuselis, 2011 m. gruodžio 5 d. Šiandien Europos piliečiai kviečiami pradėti balsuoti už savo mėgstamą kelionės įvairių rūšių transportu planavimo sistemą. Taip tęsiamas pirmasis Europos judumo konkursas, kurį paskelbė Komisijos pirmininko pavaduotojas ir už mobilumą ir transportą atsakingas komisijos narys Siimas Kallasas. Šio konkurso tikslas – išsamiau informuoti apie integruotas kelionės planavimo sistemas ir skatinti jas kurti, peržengiant nacionalines sienas ir siūlant alternatyvias transporto rūšis. Dabar tinkamas metas visuomenei pareikšti nuomonę dėl pateiktų planavimo sistemų.

Pristatydamas šį konkursą pirmininko pavaduotojas S. Kallasas teigė: „Šių dienų kelionės planavimo sistemų įvairovė nesuderinama su mums visiems būtinos bendrosios Europos transporto rinkos kūrimu. Kodėl kelionės po Europą oro, geležinkelių, jūrų, miesto ar kitu kelių transportu negalima vienu metu suplanuoti ar užsakyti internetu? Technologija jau sukurta, reikia tik pradėti ją naudoti.“ Šiandien paskelbdamas viešą balsavimą S. Kallasas pridūrė: „Galimybė kelis kartus spustelėjus pelės mygtuką ir nenaršant daugybėje svetainių surasti ir palyginti alternatyvius kelionės planus padės pasirinkti kiekvienam tinkamiausią transporto sprendimą. Be to, taip bus prisidėta prie tolygesnio ir veiksmingesnio visos transporto sistemos veikimo. Privalome siekti tolesnės pažangos, tačiau dabar metas įvertinti, kiek jau pasiekta, – tad išreikškite savo nuomonę!“

Tikros Europos masto kelionių planavimo sistemos konkurse galėjo dalyvauti visi – bendrovės, organizacijos, pavieniai keliautojai. Buvo pateikti 28 kelionės planavimo sistemų pavyzdžiai ir pasiūlytos 22 naujos pažangios idėjos. Tačiau ne visos pateiktos planavimo sistemos, nors ir pažangios ir paprastos naudoti, atitiko griežtus tarpvalstybinio bendradarbiavimo ir įvairių rūšių transporto naudojimo reikalavimus.

Nuo 2011 m. gruodžio 5 d. iki 2012 m. sausio 13 d. galima balsuoti už 12 atrinktų planavimo sistemų. Tuo pačiu pateiktas idėjas apsvarstys ekspertų komisija. Geriausias kiekvienos kategorijos idėjas pirmininko pavaduotojas S. Kallasas paskelbs 2012 m. vasario mėn. Briuselyje vyksiančiame renginyje. Kiekvienos kategorijos laimėtojai bus pakviesti dalyvauti 2012 m. spalio 22–26 d. Vienoje vyksiančiame pasauliniame pažangiųjų transporto sistemų (ITS) kongrese, kuriame prie Komisijos stendo jie pateiks savo idėjas ir sprendimus.

Atnaujintame programos tinklalapyje (www.eujourneyplanner.eu) pateikiamas planavimo sistemų, už kurias galima balsuoti elektroniniu būdu, planas ir išsamus kelionės planavimo sistemų ir idėjų, pateiktų Komisijai po šio konkurso paskelbimo, sąrašas.

Svarbūs klausimai, kuriuos šiandien turi spręsti transporto sektorius, pvz., didėjančios spūstys, kylančios degalų kainos ir klimato kaita, skatina sumaniau rinktis keliavimo būdą. Dalies šių sunkumų galima išvengti derinant įvairių rūšių transportą. Taip būtų ne tik mažiau kenkiama aplinkai, bet ir sutaupoma ir surandamas kiekvienam pritaikytas kelionės sprendimas. Šiuo metu veikia daugiau nei 100 kelionių planavimo sistemų, tačiau nė viena jų nepadeda rasti informacijos apie keliones po visą Europą ar užsisakyti tokių kelionių bilietų neatsižvelgiant į pasirenkamų šalių ar transporto rūšių skaičių.

Asmenys ryšiams:

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)


Side Bar