Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon – Pressiteade

Transport: elektroonilise reisiplaneerija avalik hääletus on nüüd avatud

Brüssel, 5. detsember 2011. Täna kutsutakse Euroopa kodanikke hääletama oma lemmikuks kujunenud mitmeliigilise reisiplaneerija poolt. Hääletus on osa esimesest Euroopa liikuvuse konkursist, mille kuulutas välja liikuvuse ja transpordi eest vastutav asepresident Siim Kallas. Konkurss korraldati selleks, et tõsta inimeste teadlikkust riigipiire ületavatest ja alternatiivseid transpordiliike pakkuvatest terviklikest reisiplaneerijatest ning hoogustada nende väljatöötamist. Käes on hetk, mil rahvas saab konkursile esitatud planeerijate kohta oma arvamust avaldada.

Konkurssi välja kuulutades ütles asepresident Kallas: „Praegune reisiplaneerijate sasipundar ei sobi meile kõigile vajaliku ühtse Euroopa transpordituruga. Miks ma veel ei saa interneti teel planeerida või broneerida oma reisi läbi Euroopa, kombineerides ühekorraga nii lennuki-, rongi- või laevapileteid kui ka linnaliinibussi- või autotransporti? Tehnoloogia on juba olemas – tuleb vaid tegutsema asuda.” Täna rahvahääletust avades ütles hr Kallas: „Alternatiivsete reisiplaanide leidmine ja võrdlemine paari lihtsa hiirekliki abil ühel veebisaidil ilma mitme veebisaidi vahel pendeldamata aitab inimestel valida enda jaoks parima transpordilahenduse. Nii saab kogu transpordisüsteem toimida sujuvamalt ja tõhusamalt. Peame hoogustama edasiliikumist, kuid praegu on käes hetk peatuda ja sedastada, kui kaugele oleme jõudnud: andke oma hääl!”.

Üleeuroopalise reisiplaneerija konkurss oli avatud kõigile – nii ettevõtetele ja organisatsioonidele kui ka igale reisihuvilisele. Esitati 28 reisiplaneerija näidist ja 22 uuenduslikku ideed. Kahjuks ei vastanud kõik esitatud planeerijad, nii uuenduslikud ja kasutajasõbralikud kui nad ka on, rangetele piiriülestele ja mitmeliigilisuse nõuetele.

Nüüd on käes aeg, mil rahvas annab oma hääle; hääletus toimub ajavahemikul 5. detsember 2011 – 13. jaanuar 2012 ja välja on valitud 12 planeerijat. Samal ajal tuleb esitatud ideede arutamiseks kokku ka asjatundjate žürii. Iga kategooria parima planeerija kuulutab asepresident Kallas välja 2012. aasta veebruarikuus Brüsselis toimuval üritusel. Iga kategooria võitja saab auhinna, milleks on kutse järgmisel aastal toimuvale arukate transpordisüsteemide maailmakongressile Viinis (22.–26. oktoober 2012), et oma ideid ja lahendusi komisjoni väljapanekul tutvustada.

Konkursi jaoks loodud uuendatud veebilehel (www.eujourneyplanner.eu) on välja toodud e-hääletusele pandud planeerijate kaart ning reisiplaneerijate ja komisjonile konkursi raames esitatud ideede täielik loetelu.

Transpordisektorile murettekitavad küsimused, nagu suurenevad liiklusummikud, kütusekulud ja kliimamuutus, eeldavad, et otsime ja leiame reisimiseks nutikamaid viise. Üks lahendus on mitmeliigilised liikumisvõimalused – ühe reisi jooksul eri transpordiliikide kasutamine. Selline võimalus on esiteks keskkonnasäästlikum ja teiseks ka rahakotisõbralikum ning pakub individuaalset reisiplaneerimist. Kuigi üle 100 reisiplaneerija on juba olemas, ei leidu veel ühtegi, mis võimaldaks Euroopa kodanikel leida teavet või reserveerida piletit mitut Euroopa riiki ja eri transpordiliike hõlmava reisi kavandamisel.

Kontaktisikud:

Helen Kearns (+32 2 298 76 38)

Dale Kidd (+32 2 295 74 61)


Side Bar