Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Eiropas kampaņa par rotaļlietu drošumu: Mūsu bērnu drošībai

Briselē, 2011. gada 29. novembrī. Ziemassvētku laiks ir Ziemassvētku vecīša saspringtākais darba laiks. Viņam jāsaved ragavas darba kārtībā, jāpabaro ziemeļbrieži, jāpārbauda saraksts, lai neaizmirstu nevienu paklausīgo meiteni vai zēnu, un jāpārliecinās, ka rūķu darinātās rotaļlietas ir ne tikai izklaidējošas, bet arī drošas! Salīdzinājumā ar citiem gadiem šogad viņam to paveikt būs tīrais nieks, jo kopš 2011. gada rotaļlietām, kuras tirgo ES, ir jāatbilst visstingrākajiem drošuma noteikumiem pasaulē.

Vislabākā īpašību kombinācija rotaļlietām ir — drošas un izklaidējošas, tomēr tas nav viennozīmīgi nosakāms. Rotaļlietas drošums ir atkarīgs ne tikai no pašas rotaļlietas, bet gan arī no tās lietošanas veida un bērna vecuma. Kā noskaidrot, vai izvēlētā rotaļlieta jūsu bērnam ir droša? Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Antonio Tajāni ir uzsācis Eiropas kampaņu par rotaļlietu drošumu, kuras mērķis ir sniegt ieteikumus par to, kā izvēlēties drošuma ziņā piemērotākās rotaļlietas un kā tās lietot droši. Videoklipā, kuru pārraidīs Eiropas valstu televīzijās, ir izskaidroti ar rotaļlietu drošumu saistīti jautājumi, kas sīkāk aprakstīti kartītē ar ieteikumiem par rotaļlietu drošumu, kuru visā Eiropā izsniegs patērētājiem, kas iegādājas rotaļlietas.

Priekšsēdētāja vietnieks Antonio Tajāni atzina: “Šo akciju sāku tieši Ziemassvētku laikā, jo tad ir vislielākais pieprasījums pēc rotaļlietām. Šogad Eiropas Savienībā pārdotās rotaļlietas būs drošākas kā jebkad iepriekš, un šī kampaņa palīdzēs vecākiem izvēlēties piemērotāko rotaļlietu viņu bērniem”. Viņš piebilda: “Priecājos, ka kampaņā piedalīsies simtiem veikalu visā Eiropā. Bet drošība, protams, ir svarīga visu gadu, tāpēc rūpēsimies par to, lai neiemācītos drošību tikai pēc tam, kad negadījums jau noticis!”.

Hipersaite uz video un kartītēm

To dalībvalstu un veikalu saraksts, kuri piedalās akcijā

Papildu informācija par jaunajiem ES noteikumiem rotaļlietu drošuma palielināšanai atrodama: IP/11/908

Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties rotaļlietas

Nekad nepērciet rotaļlietas, uz kurām nav CE zīmes!

CE zīme liecina par rotaļlietas ražotāja saistībām nodrošināt to, ka rotaļlieta atbilst visiem ES drošuma noteikumiem, kas ir vieni no stingrākajiem pasaulē.

Nepērciet rotaļlietas ar mazām atdalāmām sastāvdaļām bērniem līdz 3 gadu vecumam.

Tā kā bērni līdz 3 gadu vecumam mēdz likt mutē visas lietas, tiem ir īpašs risks aizrīties. Rotaļlietas, uz kurām ir šis simbols, nav piemērotas bērniem, kas nav sasnieguši 3 gadu vecumu.

Izlasiet visus brīdinājumus un norādījumus.

Esiet informēti par ieteikumiem attiecībā uz bērna vecumu un rotaļlietas drošumu un izturieties pret tiem nopietni! Pārliecinieties, ka izvēlētā rotaļlieta ir piemērota bērna vecumam; izvēloties rotaļlietu vienmēr paturiet prātā bērna temperamentu, paradumus un uzvedību.

Uzmaniet bērnus, kad viņi spēlējas.

Pārliecinieties, ka visas rotaļlietas, ar kurām bērns spēlējas, ir piemērotas viņa vecumam un spējām. Uzraugot bērnus spēlēšanās laikā, tiek nodrošināta droša izklaide.

Vienmēr pērciet rotaļlietas uzticamos veikalos un tiešsaistes tirdzniecības vietās.

Šīs tirdzniecības vietas rūpējas par rotaļlietām, ko tās pārdod, un parasti pieņem preci atpakaļ. Rūpīgi pārbaudiet rotaļlietas, kuras iegādājaties lietotu preču veikalā vai kuras atdāvina draugi. Tā kā šādas rotaļlietas ir vecas, tās varētu neatbilst aktuālajiem drošības standartiem.

Vienmēr ziņojiet rotaļlietas izgatavotājam vai tirgotājam par problēmām, kas saistītas ar rotaļlietas drošumu.

Veikalos izsniedzamās kartītes

Daudzos rotaļlietu veikalos Vācijā, Zviedrijā, Beļģijā, Grieķijā, Rumānijā, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Portugālē, Spānijā, Itālijā, Īrijā un Austrijā tiks izsniegtas kartītes ar ieteikumiem attiecībā uz rotaļlietu drošumu. Rotaļlietu veikali, kas vēlas piedalīties kampaņā, ir aicināti sazināties ar Eiropas Komisiju

Kontaktpersona:

Carlo Corazza +32 2 295 17 52


Side Bar