Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/11/136

Briselē, 2011. gada 8. februārī

Ražotāji iepazīstina ar vienoto mobilo tālruņu lādētāju

Vai jums ir nācies saskarties ar problēmu, ka nevarat aizņemties drauga vai kolēģa mobilā tālruņa lādētāju, jo tas nav savietojams ar jūsu tālruni? Turpmāk šādas problēmas vairs nebūs. Vienkārša ideja, kuras realizāciju Komisija ir centusies panākt jau vairākus gadus, ir vienots lādētājs, kas ir savietojams ar visu ražotāju tālruņiem. Pateicoties sadarbībai starp četrpadsmit uzņēmumiem un Eiropas Komisiju, ir panākts risinājums — onechargerforall.eu. 2010. gada 29. decembrī tika publicēti jauni tehniskie standarti mobilajiem tālruņiem ar datu pārraides iespējām. Šodien Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Antonio Tajāni no lielākās Eiropas digitālo tehnoloģiju ražošanas nozares asociācijas DIGITALEUROPE ģenerāldirektores Bridžetas Kosgreivas saņem savietojama vienotā lādētāja paraugu.

“Priecājos, ka tiek izlaisti jaunie mobilo tālruņu lādētāji saskaņā ar jauno ES standartu. Tās ir patiešām labas ziņas Eiropas patērētājiem. Tagad atliek tikai sagaidīt jaunos lādētājus un savietojamus mobilos tālruņus veikalu plauktos. Aicinu ražotājus paātrināt šo ierīču ienākšanu tirgū, lai iedzīvotāji visā ES varētu jau iespējami drīz izbaudīt vienotā lādētāja priekšrocības”, teica Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Antonio Tajāni, kurš atbildīgs par rūpniecību un uzņēmējdarbību.

Šodien ir Eiropas Komisijas aizsāktā īstenošanas procesa pirmā diena. Komisijas atbalsts ir ļāvis ražotājiem nodrošināt šo produktu Eiropas patērētājiem salīdzinoši īsā laika posmā. ES ir panākusi vienota mobilo tālruņu lādētāja risinājumu, izmantojot veselā saprāta principu, no kura ieguvēji ir visi, un nebija jāpieņem jauni tiesību akti. Eiropas Komisija turpinās strādāt ar ražotājiem, lai Eiropas patērētāji iespējami drīz varētu baudīt šīs iniciatīvas augļus.

Jauno tehnisko standartu publicēšana 2010. gada decembrī nozīmē, ka mobilo tālruņu ražotāji tagad var strādāt pie lādētāju dizaina un testēšanas, lai nodrošinātu tālruņu drošumu un savstarpēju izmantojamību. Dažādu ražotāju savietojamos mobilos tālruņus ar datu pārraides iespējām tagad var uzlādēt ar vienotu lādētāju — tas ir liels solis uz priekšu mobilo tālruņu lietotājiem. Četrpadsmit ražotāji ir vienojušies ieviest jaunos vienotos mobilo tālruņu lādētājus Eiropas tirgū 2011. gada gaitā.

Vienotais lādētājs ir taustāms pierādījums tam, kā standartizācija var atvieglināt eiropiešu dzīvi. Standartizācija ir viens no galvenajiem elementiem, ko Komisija veicina, lai palielinātu vienotā tirgus piedāvātās iespējas, kā norādīts 2011. gada janvāra ikgadējā pētījumā par izaugsmi (Annual Growth Survey).

Priekšvēsture

Mobilo tālruņu lādētāju nesavietojamība ne tikai rada neērtības lietotājiem, bet ir arī ievērojama vides problēma Eiropas Savienībā. Mobilo tālruņu lietotājiem, kas vēlas nomainīt savu mobilo tālruni, bieži jāpērk jauns lādētājs neatkarīgi no tā, kādā stāvoklī ir iepriekšējais.

Pēc Eiropas Komisijas lūguma 14 lielākie mobilo tālruņu ražotāji vienojās parakstīt Saprašanās memorandu ar mērķi saskaņot lādētājus ES pārdodamajiem mobilajiem tālruņiem ar datu pārraides iespējām. Starp tā parakstītājiem ir tādi uzņēmumi kā Apple, Emblaze Mobile, Huawei Technologies, LGE, Motorola Mobility, NEC, Nokia, Qualcomm, Research In Motion (RIM), Samsung, Sony Ericsson, TCT Mobile (ALCATEL mobilie tālruņi), Texas Instruments un Atmel.

Pēc Eiropas Komisijas pilnvarojuma Eiropas Standartizācijas iestādes CEN-CENELEC un ETSI izdeva saskaņotos standartus, kas no 2011. gada jāievēro attiecībā uz mobilajiem tālruņiem ar datu pārraides iespējām, kuri ir savietojami ar jauno vienoto lādētāju. Vienotā lādētāja risinājums ir balstīts uz Micro-USB savienojuma tehnoloģijas. Saskaņā ar Saprašanās memorandu tālruņiem, kuriem nav Micro-USB saskarnes, drīkst izmantot adapteru.

Vienošanās attiecas uz mobilajiem tālruņiem ar datu pārraides iespējām, t.i., tiem, kurus var pieslēgt datoram, lai, piemēram, apmainītos ar attēliem, datnēm un mūziku. Mobilie tālruņi ar datu pārraides iespējām šobrīd aizņem lielāko tirgus daļu. Tā sauktie viedtālruņi ir daļa no mobilajiem tālruņiem ar datu pārraides iespējām.

Sīkāka informācija:

One charger for all

Sk. arī:

http://www.youtube.com/watch?v=jIyo29pjgDI&feature=player_profilepage


Side Bar