Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE CS HU SK SL BG RO

IP/11/124

Брюссель, 3 лютого

Єврокомісар Ган називає координаторів пріоритетних напрямків Стратегії ЄС для Дунайського регіону

З наміром розвивати величезний економічний потенціал ріки Дунай, Європейська Комісія наприкінці 2010 року запропонувала всеохоплюючу Стратегію дял Дунайського регіону, яка охоплює 8 країн-членів ЄС та шість інших європейських країн. Стратегія буде сфокусована на кокретних напрямках дій, таких як удосконалення навігації, якості води, співпраці у галузі безпеки та туристична привабливість. З метою реалізації програми на місці, Європейський Комісар з регіональної політики Йоганнес Ган та міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні оголосили сьогодні у Будапешті країн, які відповідатимуть за конкретні пріоритетні сфери (див. Дод.1). Вони будуть виконавцями Стратегії узгоджуючи програму роботи та визначаючи джерела фінансування з іншими залученими країнами та партнерами, такими як неурядові організації. Визначено 11 пріоритетних напрямків. Стратегія має на меті зміцення кооперації між країнами, роблячи більш оптимальним використання усіх можливих ресурсів фінансування ЄС без резервування нових фінансових засобів, закладаючи нові правила та створюючи нові інституції.

Іще перед оголошенням координаторів пріоритетних напрямків Єврокомісар Ган сказав: «Я дуже радий, що кожна держава ЄС, що знаходиться у Дунайському регіоні, очолить роботу принаймні в одній сфері діяльності, і що кілька країн, які не входять до ЄС, також відіграватимуть тут активну роль», - коментує подію Комісар Йоганнес Ган.

Стратегія зосередиться на конкретних пріоритетних сферах – поліпшенні судноплавства, покращенні якості води, зміцненні співпраці у сфері безпеки та збільшенні можливостей для туризму.

Реалізація Дунайської стратегії не передбачатиме нових коштів із бюджету ЄС, але зможе використати фінансування з уже наявних програм Європейського Союзу. Лише з бюджету політики гуртування (Європейського фонду регіонального розвитку, Фонду гуртування, Європейського соціального фонду) на семирічний період (2007-2013) виділено 100 мільярдів євро.

Зараз Стратегія має чотири головні елементи:

  • Покращення сполучень у Дунайському регіоні (поліпшення мобільності, заохочення розвитку гармонійної енергетики та розвиток культури і туризму)

  • Захист довкілля Дунайського регіону (покращення якості води, зменшення екологічних ризиків та збереження біорозмаїття)

  • Будування добробуту в Дунайському регіоні (розвиток дослідницьких потужностей, освіти, інформаційних технологій, підтримка конкурентоздатності підприємств та інвестування в знання і навички людей)

  • Зміцнення Дунайського регіону (посилення інституційних спроможностей і покращення співпраці для боротьби проти організованої злочинності)

Окрім того, Стратегією передбачено виконання низки проектів, обмежених у часі:

  • вантажних перевезень по Дунаю на 20% до 2020 року;

  • відновлення екосистеми Чорного моря зразка 1960 року до 2020 року;

  • забезпечення усіх громадян ЄС регіону доступом до швидкісного Інтернету до 2013 року;

  • захист популяції осетрових до 2020 року. 

Коротка історія:

Європейська Комісія презентувала Дунайську стратегію наприкінці 2010 року. Її мета – сприяти розвитку величезного економічного потенціалу Дунаю. Стратегія охоплює вісім країн-членів ЄС та шість інших європейських країн. Європейська Рада (лідери держав та інституцій ЄС) має схвалити Стратегію в червні.

Докладніша інформація:

http://ec.europa.eu/regional_policy/cooperation/danube/index_en.htm

Додаток 1

СРАТЕГІЯ ЄС ДЛЯ ДУНАЙСЬКОГО РЕГІОНУ

КООРДИНАТОРИ ПРІОРИТЕТНИХ НАПРЯМКІВ:

1) покращення мобільності та сполучень між різними видами транспорту – Австрія та Румунія (внутрішній водний транспорт),

Словенія та Сербія (залізничний, дорожній та повітряний транспорт). Зацікавлена держава – Україна

2) стимулювання більш стабільної та більш екологічної енергетики

Угорщина, Чехія

3) розвиток культури та туризму, міжлюдських контактів

Болгарія, Румунія

4) відновлення та підтримка якості води

Угорщина, Словаччина

5) управління довкільневими ризиками

Угорщина та Румунія

6) збереження біорозмаїття, ландшафтів та якості повітря і ґрунту

Німеччина (Баварія), Хорватія

7) розвиток суспільства знань (дослідницької діяльності, освіти та інформаційно-комунікативних технологій)

Словаччина, Сербія

8) підтримка конкурентоздатності підприємств

Німеччина (Баден-Вюртенберґ), Хорватія

9) інвестування в людей та їхні знання і навички

Австрія, Молдова

10) покращення інституційної спроможності та співпраці

Австрія, Словенія

11) Співпраця заради безпеки та боротьби проти організованої злочинності

Німеччина та Болгарія


Side Bar