Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos komisijos pranešimas spaudai

Komisija pradeda efektyvaus išteklių naudojimo kampanija

Varšuva, 2011 m. spalio 17 d. Šiandien pradedama ES kampanija „Būkime sąmoningesni. Tinkamai rinkdamiesi galime pakeisti pasaulį!“, skirta siekti, kad efektyvus išteklių naudojimas vartotojams taptų įpročiu. Kampaniją Lenkijoje pristatė už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Potočnikas ir Lenkijos aplinkos ministras Andrzejus Kraszewskis. Kampanijos tikslas – plačiau informuoti apie tai, kad ribotus gamtos išteklius būtina naudoti tausiai, taip pat skatinti piliečius prieš perkant įvertinti savo veiksmų poveikį planetai.

Už aplinką atsakingas Komisijos narys Janezas Potočnikas sakė: „Atsižvelgiant į sunkią ekonomikos padėtį ir senkančius išteklius, metas iš naujo įvertinti kai kuriuos mūsų įpročius. Tausesnis išteklių naudojimas ne tik padeda saugoti aplinką, bet ir taupyti lėšas, taip pat mažinti verslo sąnaudas. Turėtume naudoti mažiau, kad galėtume padaryti daugiau. Prisidėti galime visi. Reikia tik būti sąmoningesniems!

Būkime sąmoningesni

Pagrindinė žinia – „vartok kitaip ir prieš rinkdamasis pagalvok“. Tinkamai pasirinkdami galime padėti išsaugoti gamtos išteklius, taupyti lėšas, mažinti mūsų veiksmų poveikį aplinkai ir užtikrinti, kad mūsų ateitis būtų tvaresnė.

Pagrindinės kampanijos priemonės – plitusis vaizdo įrašas, speciali interneto svetainė, socialinio tinklo „Facebook“ puslapis, kuriame lankytojai raginami prisijungti prie kampanijos ir įsipareigoti mėnesį naudotis tik visuomeniniu transportu arba duše praustis trumpiau ir taip taupyti vandenį.

Europos masto kampanija pradedama Lenkijoje, kuri šiuo metu pirmininkauja ES Tarybai. Varšuvoje rengiamame kampanijos pradžios renginyje lankytojams bus teikiami patarimai tausaus maisto ruošimo, ekologiškos mados, efektyvaus energijos vartojimo klausimais, bus surengta diskusija tema „Tinkamai rinkdamiesi galime pakeisti pasaulį“, kurioje dalyvaus Janezas Potočnikas, ministras A. Kraszewskis, nevyriausybinių organizacijų ir privačiojo sektoriaus atstovai.

Kiti kampanijos pradžios renginiai šiemet bus surengti Čekijoje, Vengrijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Kampanijos aplinkybės. Kodėl reikia užtikrinti efektyvų išteklių naudojimą?

Išteklių naudojimo efektyvumas susijęs su siekiu išteklius naudoti tausiai – padaryti daugiau naudojant mažiau, taip pat mažinti poveikį aplinkai Būtina teisingai pasirinkti, siekiant užtikrinti gerą gyvenimo kokybę ne tik dabar, bet ir ateinančioms kartoms.

Efektyvesnis gamtos išteklių naudojimas – vienintelis būdas, atsižvelgiant į mūsų planetos ribotus išteklius, užtikrinti sveikatą, klestėjimą ir gerovę, kurių visi siekiame. Norint užtikrinti efektyvų išteklių naudojimą, būtina keisti mąstymą ir elgesį, taip pat atsižvelgti į tai, kaip mūsų pasirinkimas veikia gamtos išteklius. Siekiant šių tikslų svarbu vartoti ne mažiau, o kitaip.

Mūsų ateitis priklauso nuo to, kaip išteklius naudojame dabar. Siekdami gerinti gyvenimo kokybę, esame linkę neįvertinti savo veiksmų pasekmių. Užmirštame savo elgesio poveikį tokiems gamtos ištekliams kaip vanduo, derlingas dirvožemis, švarus oras ir biologinė įvairovė. O tai turi neišvengiamų padarinių: kadangi išteklių mažėja, mūsų pačių būsimai gerovei kyla pavojus.

Verslas gali išnaudoti su tuo susijusias galimybes. Didesnis efektyvumas gali padėti taupyti. Tvarūs produktai ir naujos paslaugos atveria naujas rinkas. Inovacijos gali padėti didinti konkurencingumą ir kurti naujas darbo vietas.

Visa informacija apie kampanijos daugiakalbę interneto svetainę

www.generationawake.eu

Vaizdo įrašas „Būkime sąmoningesni“

http://www.youtube.com/user/GenerationAwake

Tarp pat žr. http://ec.europa.eu/environment/resource_efficiency/index_en.htm

Asmenys ryšiams:

Joe Hennon tel. +32 2 295 35 93

Monica Westeren tel. +32 2 299 18 30


Side Bar