Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE ES PT ET SK

IP/11/118

Briuselis, 2011 m. vasario 1 d.

Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallas įteikė saugaus kelių eismo konkurso apdovanojimus

Šiandien Briuselyje surengtose saugaus kelių eismo konkurso apdovanojimų iškilmėse už transportą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallas įteikė apdovanojimus septynioms organizacijoms, konkrečiai įsipareigojusioms mažinti žūčių keliuose. Po Komisijos vertinimo nugalėtojai išrinkti iš daugiau kaip 500 šalių, pasirašiusių Europos kelių saugos chartiją.

Sveikindamas nugalėtojus Siimas Kallas sakė: „Atsižvelgiant į tai, kokias paslaugas teikia Europos kelių saugos chartiją pasirašiusios organizacijos, taip pat kaip jos siūlo mažinti žūčių keliuose, galima teigti, kad įsipareigojimus prisiima labai įvairios organizacijos. Tai teikia daug vilčių.“ Nugalėtojus jis pagyrė už įsipareigojimus ir juose pateiktas pažangias idėjas. Komisijos pirmininko pavaduotojas padėkojo visoms chartiją pasirašiusioms šalims už jų reikšmingą įnašą į kelių eismo saugą ir sakė, kad bendromis pastangomis Europos Sąjunga galėtų pasiekti bendrą tikslą – kiekvieną dešimtmetį žūčių keliuose sumažinti perpus.

Išdalyti septyni saugaus kelių eismo konkurso apdovanojimai:

  • Didelių įmonių kategorijos apdovanojimas įteiktas TESCO DOTCOM, didžiausiai pasaulyje Jungtinės Karalystės maisto produktų pardavimo internetu ir pristatymo į namus įmonei, kuri, siekdama mažinti avarijų keliuose, įgyvendina savo vairuotojams skirtą prevencijos ir mokymo programą.

  • Mažųjų ir vidutinių įmonių kategorijos apdovanojimas įteiktas Lietuvos transporto paslaugų teikėjui BUSTURAS, įsipareigojusiam reguliariai tikrinti savo vairuotojų kelių eismo taisyklių žinias ir dažnai tikrinti savo autobusų tinkamumą naudoti.

  • Asociacijų (federacijų) kategorijos apdovanojimas įteiktas Airijos gydytojų organizacijai IRISH MEDICAL ORGANISATION, įsipareigojusiai propaguoti kelių eismo saugos strategijas, taip pat pokyčius, būtinus norint gerinti visuomenės sveikatą ir mažinti žūčių Airijos keliuose.

  • Įstaigų kategorijos apdovanojimas įteiktas vaikų darželiui Slovakijoje MATERSKÁ ŠKOLA – MŠ DÉNEŠOVA, kuris įsipareigojo bendradarbiaudamas su tėvais mokyti vaikus saugaus elgesio kelyje.

  • Nevyriausybinių organizacijų kategorijos apdovanojimas įteiktas nepriklausomai Nyderlandų pagyvenusių žmonių organizacijai ANBO, įsipareigojusiai saugų mobilumą propaguoti per pagyvenusių žmonių mokymo ir poilsio veiklą, taip pat užtikrinti geriausią patirtį, susijusią su pagyvenusiems žmonėms patogios miesto infrastruktūros kūrimu.

  • Vietos ir regioninių valdžios institucijų kategorijos apdovanojimas įteiktas Ispanijos ir Portugalijos pasienio miestų VERINO ir ŠAVESO savivaldybėms, įsipareigojusioms drauge rengti įvairioms rizikos grupėms skirtus kelių eismo saugos kursus ir pradėti bendrą kelių eismo saugos kampaniją abipus sienos.

Per iškilmes Europos kelių saugos chartiją pasirašė dar 16 šalių visų pirma didžiausios Europos verslo įmonės, pavyzdžiui, „Axa Group“, „TNT Post“ ir „Iberdrola“. Jų įsipareigojimas laikytis chartijos nuostatų labai prisidės prie kelių eismo saugos.

Nuo 2004 m. įgyvendinamą Europos kelių saugos chartiją pasirašė daugiau kaip 2 000 šalių; savo kompetencijos srityse jos įsipareigojo imtis konkrečių kelių eismo saugos skatinimo priemonių. Prisiimti įsipareigojimus pagal chartiją ir ją pasirašyti gali bet kuri Europos pilietinės visuomenės grupė, jei nustatoma, kad tokie įsipareigojimai atitinka chartijos tikslus. Naujų pasiūlymų prisiimti įsipareigojimus Europos Komisija gauna kasdien, vadinasi, vis daugiau pilietinės visuomenės organizacijų suvokia savo bendrą atsakomybę ir savo kasdienėje veikloje nori prisidėti prie kelių eismo saugos. Pagal bendrus chartijos principus jų įsipareigojimai susiję su tokiais aspektais kaip vartotojų elgsena, transporto priemonių rodikliai ir infrastruktūros kokybė.

Visos Europos organizacijos raginamos pasirašyti chartiją ir padėti gelbėti gyvybes.

Daugiau informacijos http://www.erscharter.eu/


Side Bar