Navigation path

Left navigation

Additional tools

Eiropas Komisijas paziņojums presei

Kādreizējās industriālās teritorijas iecienītāko ilgtspējīga tūrisma galamērķu topā

Briselē 2011. gada 27. septembrī. Šovakar svinīgajā balvu pasniegšanas ceremonijā, izstādē, kas veltīta godalgotajām vietām un EDEN sadarbības tīkla sanāksmē tika piešķirta divdesmit viena 2011. gada EDEN balva par novārtā atstātu vietu teicamu sakopšanu un popularizēšanu Eiropā. Novārtā atstātajām raktuvēm, rūpnīcām, dzelzceļiem un lauku sētām reiz bija liela nozīme Eiropas vēsturē. Pateicoties pārdomātai un ilgtspējīgai atjaunošanai, iedzīvotāji var no jauna atklāt pagātni un iepazīt tradicionālo dzīvesveidu. Šie visi tūrisma galamērķi ļoti palīdzēja atdzīvināt savus reģionus, par jaunu radīt rosību kultūras, vēstures un dabas vietās, kas bija aizmirstas, un plašākā mērogā stimulēt atjaunošanu konkrētā reģionā. Briselē 27. un 28. septembrī notiek piektās gadskārtējās svinības, kas veltītas Eiropas izcilākajiem tūrisma galamērķiem (EDEN); iniciatīvas tēma: "Bijušo rūpniecisko objektu pārveidošana par tūrisma galamērķiem". Šis sarīkojums bija cieši saistīts ar Eiropas tūrisma dienu, kas notika Briselē 27. septembrī un kas bija veltīta Eiropas rūpniecības nozares mantojumam.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks un atbildīgais par rūpniecības un uzņēmējdarbības jomu Antonio Tajāni norādīja: "Šāgada tēma ļāvusi atklāt dažus īpaši labus radošu un neierastu tūrisma modeļu piemērus. EDEN, globālai ekonomikai strauji mainoties, izceļ spožākās un radošākās idejas Eiropas tūrismā. Esmu gandarīts par tūrisma nozares sasniegumiem 2010. un 2011. gadā. Lai turpinātu iesākto, jāstimulē inovācija un kvalitāte. Tam par veiksmīgu piemēru noder EDEN."

Vairāk informācijas par EDEN projektu un iepriekšējiem balvas ieguvējiem var atrast http://ec.europa.eu/eden.

2011. gadā apbalvots divdesmit viens galamērķis:

Gmindes pilsēta/Karintija (Austrija), Marša (Marche-en-Famenne) (Beļģija), Pustara Višnjica (Horvātija), Kalopanayiotis (Kipra), Slovacko (Čehija), Lahemā nacionālais parks un muižas (Igaunija), Rubē (Francija), Delfi pašvaldība (Grieķija), Mečeks (Ungārija), Stikishoulmiras pašvaldība (Islande), pārgājienu taka The Great Western Greenway, Mejo (Īrija), Montevecchio, Guspīni pašvaldība (Itālija), Līgatnes papīrfabrikas ciemats (Latvija), Roķišķu muiža (Lietuva), Għarb (Malta), Veenhuizen (Nīderlande), Žirardova (Polija), Faial dabas parks (Portugāle), Idrija (Slovēnija), Trasmiera ekoparks (Spānija), Hamamonu-Altındağ Ankara (Turcija).

Pašreiz piedalās divdesmit sešas valstis: Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Spānija un Turcija.

Priekšvēsture

EDEN balva izveidota 2007. gadā, un pa šo laiku tā piešķirta 98 tūrisma galamērķiem 26 valstīs, kas Eiropā ieņēmuši nozīmīgu vietu ļoti konkurētspējīgajā tūrisma nozarē. EDEN tiecas veicināt ilgtspējīga tūrisma attīstības modeļus, popularizējot tos jaunos tūrisma galamērķus, kuri iestājušies par vides aizsardzību un vietējo kopienu atbalstīšanu, kā arī par sava unikālā kultūras un vēstures mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. EDEN turklāt ir izveidota labas pieredzes apmaiņas vieta tūrisma nozarē — EDEN sadarbības tīkls.

EDEN tīkla mērķis ir izveidot saiti starp EDEN tūrisma galamērķiem, valstu valdībām, aģentūrām (piemēram, nacionālajām tūrisma organizācijām), augstskolām un tamlīdzīgiem starptautiskiem sadarbības tīkliem, veicināt labu praksi ilgtspējīga tūrisma nozarē un apmainīties ar informāciju par to. Sadarbības tīkla mērķis ir 2011. gadā kļūt par starptautisku bezpeļņas apvienību, kuru veidotu trīs līmeņu vadības struktūra: kopsapulce, vadības komiteja un darba grupas.

MEMO/11/639

Kontaktpersonas:

Carlo Corazza +32 2 295 17 52

Andrea Maresi +32 2 299 04 03


Side Bar