Navigation path

Left navigation

Additional tools

Europos Komisijos pranešimas spaudai

Apleisti pramoniniai objektai dabar tapo patrauklūs tvariam turizmui

Briuselis, 2011 m. rugsėjo 27 d. Šį vakarą dvidešimt viena Europos vietovė gavo 2011 m. EDEN apdovanojimą už pavyzdinį apleistų objektų atstatymą ir propagavimą; per apdovanojimo ceremoniją atidaryta apdovanotoms vietovėms skirta paroda, tuo pat metu surengtas EDEN tinklo narių susitikimas. Neveikiančios šachtos ir uždarytos gamyklos, nenaudojami geležinkeliai ir apleisti dvarai – kadaise šių neprižiūrimų statinių vaidmuo Europos istorijoje buvo labai svarbus. Įgyvendinus gerai apgalvotus tvaraus objektų atstatymo projektus žmonės gali daugiau sužinoti apie praeitį ir tradicinį gyvenimo būdą. Visos vietovės daug prisidėjo prie savo regionų atgimimo. Vėl galima gėrėtis iki šiol buvusiomis apleistomis kultūrinėmis, istorinėmis vietomis ir kažkada buvusiais sudarkytais gamtos kampeliais. Tai spartina viso regiono atgaivinimą. Šiais metais iniciatyvos „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (angl. EDEN) tema – „Atstatyti ir turizmui pritaikyti objektai“. Penktoji kasmetinė apdovanojimų ceremonija vyksta Briuselyje rugsėjo 27 ir 28 d. Šis renginys glaudžiai susijęs su Europos turizmo diena, kuri minima Briuselyje rugsėjo 27 d. ir kurios metu daugiausia dėmesio skiriama Europos pramoniniam paveldui.

Už pramonę ir verslumą atsakingas Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajanis sakė: „Įgyvendinant šių metų iniciatyvą buvo pateikta išskirtinių kūrybingos ir neįprastos turizmo koncepcijos pavyzdžių. Sparčiai kintančioje pasaulio ekonomikoje EDEN ir toliau atkreipia dėmesį į išradingumą ir kūrybingumą Europos turizmo sektoriuje. Labai džiaugiuosi puikiais turizmo pramonės rezultatais 2010 ir 2011 m. Kad galėtumėme ir ateityje žengti tuo pačiu keliu, turime ir toliau skatinti naujoves ir gerinti kokybę. EDEN yra sėkmės pavyzdys.“

Daugiau informacijos apie EDEN projektą ir ankstesniais metais apdovanotas vietoves rasite adresu http://ec.europa.eu/eden.

2011 m. apdovanota dvidešimt viena vietovė:

Ilgasis vakarinis žaliasis kelias, Mėjo grafystė (Airija), Gmiundo miestas, Karintija (Austrija), Fameno Marka (Belgija), Slovackas (Čekijos Respublika), Lahemos nacionalinio parko dvarai (Estija), Delfų savivaldybė (Graikija), Stikishoulmuro savivaldybė (Islandija), Trasmieros ekoparkas (Ispanija), Montevekjas, Guspinio savivaldybė (Italija), Kalopanajotis (Kipras), Pustara Višnjica (Kroatija), Lygatnės miestelis (Latvija), Žyrarduvas (Lenkija), Rokiškio dvaras (Lietuva), Gorbas (Malta), Venheizenas (Nyderlandai), Fajalio gamtos parkas (Portugalija), Rubė (Prancūzija), Idrija (Slovėnija), Hamamonu-Altindagas, Ankara (Turkija), Mečekas (Vengrija).

Dvidešimt šešios šiuo metu iniciatyvoje dalyvaujančios šalys: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekijos Respublika, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovėnija, Suomija, Turkija, Vengrija ir Vokietija.

Pagrindiniai faktai

2007 m. pradėjus iniciatyvą EDEN, 98 apdovanotos vietovės 26 dalyvaujančiose šalyse tapo kur kas matomesnės itin konkurencingame Europos turizmo sektoriuje. EDEN tikslas – taikyti tvaraus turizmo plėtros modelius atkreipiant dėmesį į mažai žinomas vietoves, kuriose įsipareigojama saugoti aplinką, remti vietos bendruomenes, taip pat saugoti ir reklamuoti unikalų kultūrinį ir istorinį paveldą. EDEN taip pat įkūrė platformą geriausios patirties turizmo sektoriuje mainams per EDEN vietovių tinklą vykdyti.

EDEN tinklo tikslas – padėti EDEN vietovių atstovams bendradarbiauti su nacionalinėmis valdžios institucijomis ir agentūromis, pvz., nacionalinėmis turizmo organizacijomis, universitetais ir panašiais tarptautiniais tinklais bei dalytis geriausia su tvariu turizmu susijusia patirtimi. Šis tinklas 2011 m. siekia tapti tarptautine ne pelno asociacija su trijų pakopų valdymo struktūra: Generaline Asamblėja, valdymo komitetu ir darbo grupėmis.

MEMO/11/639

Asmenys ryšiams:

Carlo Corazza tel. +32 2 295 17 52

Andrea Maresi tel. +32 2 299 04 03


Side Bar