Navigation path

Left navigation

Additional tools

Euroopa Komisjon – Pressiteade

Euroopa mobiilsusnädal 2011: alternatiivsed liikumisvõimalused

Brüssel, 15. september 2011. Sajad Euroopa linnad võtavad 16.–22. septembrini 2011 osa kümnendast Euroopa mobiilsusnädalast, kutsudes elanikke osalema mitmesugustel säästva liiklusega seotud üritustel. Käesoleva aasta teemaks on „Alternatiivsed liikumisvõimalused” ja selle eesmärk on edendada ressursitõhusaid alternatiive sõiduautodele, mis siiani linnaliikluses domineerivad. Nädala raames innustatakse kohalikke omavalitsusi ja elanikke esile tooma muude liikumisviiside arvukaid eeliseid.

Keskkonnavolinik Janez Potočnik ütles: „Nüüdseks on Euroopa mobiilsusnädal juba kümme aastat aidanud linnadel pakkuda elanikele paremat elukeskkonda. See algatus on olnud äärmiselt edukas ja levinud nüüdseks üle kogu maailma. Mobiilsusnädal võimaldab inimestel kaaluda uusi ja paremaid reisimisvõimalusi ja anda panus selleks, et muuta oma linnad elamisväärsemateks kohtadeks.”

Alternatiivsed transpordivahendid

Autode liigne kasutamine kahjustab meie linnade elukvaliteeti. Müra, õhusaaste, ummikud ja vähenev avalik ruum on kõik selle probleemi ilmingud. Kuna sellised ressursid nagu energia, maa, vesi ja tooraine on piiratud, hakatakse üha paremini aru saama sellest, et vajatakse alternatiivseid transpordiliike, mis tekitavad vähem saastet, kulutavad vähem ressursse ja aitavad piirata kasvuhoonegaaside heitkoguseid. Euroopa 2011. aasta mobiilsusnädal püüab julgustada linnapiirkondades elavaid Euroopa kodanikke kasutama selle asemel vähem CO2-heidet tekitavaid liikumisviise, nagu jala käimine, jalgrattaga sõitmine või ühistransport.

Kümme aastat mobiilsusnädalat

2011. aastal tähistatakse Euroopa mobiilsusnädala kümnendat aastapäeva. Viimase aastakümne jooksul on mobiilsusnädal aidanud linnadel luua elanikele meeldivamat ja tervemat elukeskkonda, innustades neid vähendama liiklusummikuid ning edendades säästvaid ja inimjõul liikuvaid transpordiliike.

Alates 2002. aastal toimunud esimesest mobiilsusnädalast on sellel osalevate linnade arv pidevalt suurenenud. 2010. aastal, mil teemaks oli „Liigu targalt, ela paremini”, kirjutas Euroopa mobiilsusnädala hartale alla ja/või registreeris oma tegevuse kampaaniasaidil www.mobilityweek.eu rekordarv ehk 2221 kohalikku omavalitsust. 2010. aasta oli viies järjestikune rekordaasta.

Euroopa 2011. aasta mobiilsusnädala auhind

Teatavatele sobivuskriteeriumidele vastavaid linnu kutsutakse üles taotlema Euroopa 2011. aasta mobiilsusnädala auhinda. Auhind antakse linnadele, kes on žürii arvates organiseerinud tegevuse kvaliteedi poolest kõige innovaatilisemad aasta teemaga seotud kampaaniad ja võtnud hulgaliselt püsimeetmeid. Euroopa 2010. aasta mobiilsusnädala auhinna võitja oli Almada (Portugal), talle järgnesid Murcia (Hispaania) ja Riia (Läti) (vt IP/11/318).

Täiendava teabe saamiseks külastage Euroopa mobiilsusnädala veebilehte:

www.mobilityweek.eu

Kontaktisikud :

Joe Hennon (+32 2 295 35 93)

Monica Westeren (+32 2 299 18 30)


Side Bar