Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

IP/10/928

Briuselis, 2010 m. liepos 13 d.

Europos Komisija paskyrė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovę

2010 m. rugsėjo 1 d. naująja Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadove taps Natalija Kazlauskienė.

N. Kazlauskienė, kuri šiuo metu yra Regioninės politikos generalinio direktorato direktorė, Komisijoje pradėjo dirbti 2005 m. Ji itin prisidėjo plėtojant ir su kitomis ES iniciatyvomis derinant ES sanglaudos politiką. Ji aktyviai dalyvavo derybose dėl 2007–2013 m. finansinės perspektyvos nacionalinių strategijų ir veiklos programų.

N. Kazlauskienė taip pat turi daug patirties Lietuvos viešojo administravimo srityje – ji buvo Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sekretorė ir žemės ūkio ministro patarėja politikos klausimais. Ji yra dirbusi Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos atstovo Europos regionui pavaduotoja.

N. Kazlauskienė turi ekonomikos ir socialinių mokslų daktaro laipsnį.

N. Kazlauskienės skyrimas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadove – aiškus ženklas, kad Komisijai svarbu palaikyti aukšto lygio ryšius su Lietuvos vyriausybe ir visomis suinteresuotosiomis šalimis. N. Kazlauskienė, kuri puikiai išmano Europos politiką, ypač sanglaudos politiką (Lietuvai itin svarbią politikos sritį), yra itin tinkamas asmuo eiti atstovybės Vilniuje vadovo pareigas.

Turėdama daug tarptautinės patirties ji padės atstovybei atlikti svarbų uždavinį – palaikyti ryšius su Lietuvos piliečiais, pilietine visuomene bei žiniasklaida ir stiprinti Komisijos ryšius su nacionalinėmis ar regionų valdžios institucijomis.

Pagrindiniai faktai

Komisijos atstovybių yra visose ES valstybėse narėse. Jos atstovauja Komisijai valstybėse narėse, informuoja žiniasklaidą ir visuomenę apie Komisijos politiką ir praneša Komisijai apie svarbius šalies įvykius.

N. Kazlauskienė yra viena iš septynių šiandien Komisijos paskirtų atstovybių vadovų. Informacija apie skyrimo tvarką ir visų septynių paskirtų asmenų sąrašas pateiktas IP/10/929.


Side Bar