Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/879

Briuselis, 2010 m. liepos 2 d.

Konkursas „Muzika prieš skurdą“. Jaunieji europiečiai pasisako už kovą su skurdu visame pasaulyje

Šiandien Europos Komisija skelbia Europos muzikos konkursą. 15–25 metų jaunuoliai kviečiami pateikti dainą, kuria palaikoma kova su skurdu visame pasaulyje. Kiekvienas dalyvis turi sukurti originalią dainą bendra vystymosi tema, pirmiausia atsižvelgdamas į aštuonis Tūkstantmečio vystymosi tikslus. Nugalėtojai, kuriuos išrinks internautai ir muzikų profesionalų komisija, savo dainą galės įrašyti profesionalioje studijoje ir ją atlikti per Europos vystymosi dienas Briuselyje 2010 m. gruodį. Muzikos konkursas yra kampanijos „Aš kovoju su skurdu“, skirtos paauglių informuotumui apie ES vystomojo bendradarbiavimo veiksmus didinti, dalis.

„Muzika yra galinga jėga, padedanti įvairaus amžiaus ir tautybių žmones sutelkti kovai su skurdu. Šiuo muzikos konkursu Komisija siekia įtraukti jaunąją kartą ir padėti suprasti, kaip svarbu pasiekti Tūkstantmečio vystymosi tikslus. Nekantrauju išgirsti kuo daugiau įvairaus muzikos stiliaus, pvz., repo, hip hopo, sunkiojo roko, dainų“, – sakė už vystymąsi atsakingas Europos Komisijos narys Andris Piebalgas.

15–25 metų ES valstybių narių jaunuoliai kviečiami iki rugsėjo 30 d. internetu per socialinių tinklų svetaines ir muzikos festivaliuose pateikti dainą, susijusią su kova su skurdu. Daina dalyviai taip pat turi išreikšti palaikymą vienam iš aštuonių Tūkstantmečio vystymosi tikslų: įveikti ypač didelį skurdą ir alkį, užtikrinti visuotinį pradinį išsilavinimą, skatinti lyčių lygybę, sumažinti vaikų mirtingumą, gerinti motinų sveikatą, kovoti su ŽIV ir AIDS, maliarija ir kitomis ligomis, užtikrinti aplinkos tvarumą, sukurti pasaulinę vystymosi partnerystę. Balsavimas vyks internetu iki 2010 m. spalio 31 d. Bus išrinkti du nugalėtojai, kurių vardai bus paskelbti lapkritį: vieną nugalėtoją išrinks internautai, kitą – muzikų profesionalų komisija. Nugalėtojams skirti prizai – galimybė dainas įrašyti profesionalioje studijoje ir jas atlikti per Europos vystymosi dienas, rengiamas Briuselyje 2010 m. gruodį.

Likus vos penkeriems metams iki 2015 m. – nustatyto termino Tūkstantmečio vystymosi tikslams pasiekti – JT Generalinis Sekretorius Ban Ki-moon pakvietė vadovus iš viso pasaulio dalyvauti 2010 m. rugsėjo 20–22 d. Niujorke vyksiančiame aukšto lygio susitikime, skirtame pažangai siekiant Tūkstantmečio vystymosi tikslų paspartinti.

Daugiau informacijos rasite

Konkurso „Muzika prieš skurdą“ svetainė

www.ifightpoverty.eu/lt/act/music-contest

Prisijunkite prie mūsų „Facebook“ svetainėje

www.facebook.com/IFightPoverty

Komisijos nario Andrio Piebalgo svetainė

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs


Side Bar