Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/879

Brüssel, 2. juuli 2010

Muusikaga vaesuse vastu: noored eurooplased ütlevad sõna sekka võitluses üleilmse vaesuse vastu

Euroopa Komisjon avab täna Euroopa muusikakonkursi, mille raames kutsutakse noori eurooplasi (vanuses 15–25) üles looma laule, mis toetavad võitlust üleilmse vaesuse vastu. Osalejaid kutsutakse üles looma algupäraseid laule üldteemal areng ja konkreetsemalt kaheksa aastatuhande arengueesmärgi teemal. Võitjaid (kes valitakse välja netis hääletamise teel ja muusikaprofessionaalidest koosneva žürii poolt) autasustatakse nende laulu professionaalse stuudiolindistusega, samuti avaneb neil võimalus esineda 2010. aasta detsembris Brüsselis toimuvatel Euroopa arengupäevadel. Muusikakonkurss moodustab osa kampaaniast Mina võitlen vaesuse vastu, mille eesmärgiks on suurendada teismeliste teadlikkust ELi tegevusest arengukoostöö valdkonnas.

Euroopa arenguvolinik Andris Piebalgs sõnas: „Muusika on võimas vahend, millega mobiliseerida võitlusse vaesuse vastu igas vanuses ja kõigist riikidest pärit inimesi. See muusikakonkurss on osa komisjoni soovist kaasata nooremat põlvkonda ning tõsta teadlikkust sellest, kui tähtis on aastatuhande arengueesmärkide saavutamine. Ootan paljusid lugusid alates räpist ja hiphopist ning lõpetades hard rockiga.”

ELi liikmesriikidest pärit noori (vanuses 15–25) kutsutakse üles esitama 30. septembrini interneti sotsiaalsete võrgustike kaudu ja muusikafestivalidel laule, mis on seotud võitlusega vaesuse vastu. Osalejaid kutsutakse üles käsitlema ka üht kaheksast aastatuhande arengueesmärgist: vähendada maailmas nälga ja vaesust, tagada kõigile inimestele algharidus, edendada soolist võrdõiguslikkust, vähendada laste suremust, parandada emade tervist, võidelda HIV/AIDSi ja teiste haigustega, tagada keskkonna jätkusuutlikkus ja osaleda üleilmses arengupartnerluses. Netis hääletamine toimub kuni 31. oktoobrini 2010. Valitakse kaks võitjat, kelle nimed avaldatakse novembris: üks selgub netis hääletamise teel ja teise valib välja professionaalne žürii. Auhindadeks on laulude professionaalsed stuudiolindistused ja võimalus esineda Euroopa arengupäevadel, mis toimuvad 2010. aasta detsembris Brüsselis.

Aastatuhande arengueesmärkide saavutamise tähtajani (2015. aasta) on jäänud vaid viis aastat ning ÜRO peasekretär Ban Ki-moon kutsus maailma riikide juhte üles osalema 20.–22. septembril 2010 New Yorkis toimuval tippkohtumisel, et kiirendada edusamme aastatuhande arengueesmärkide saavutamisel.

Lisainfo:

Muusikaga vaesuse vastu veebisait

www.ifightpoverty.eu/et/act/music-contest

Liituge meiega Facebookis:

www.facebook.com/IFightPoverty

Volinik Piebalgsi veebisait

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs


Side Bar