Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/852

Briuselis, 2010 m. birželio 29 d.

Transportas. Komisija pradeda vartotojų informavimo apie jų teises kampaniją

Traukinių ar lėktuvų keleiviams skirta informacija apie jų teises bus prieinamesnė, nes šiandien Europos Komisija pradeda visos Europos informacinę kampaniją 23 kalbomis. Pastaraisiais metais Komisija, siekdama užtikrinti, kad visoje Europos Sąjungoje lėktuvų ir traukinių keleiviai būtų aptarnaujami pagal vienodus standartus, pasiūlė atitinkamų teisės aktų, tačiau kol kas savo teises išmano ne visi keleiviai. Siekiant ištaisyti šią padėtį, nuo šiandien – kaip tik prasidedant atostogų sezonui – visų valstybių narių oro uostuose ir geležinkelio stotyse bus iškabinti plakatai, primenantys keleiviams, kokios yra jų teisės. Be to, keleiviai galės gauti nemokamų lankstinukų ir apsilankyti specialioje interneto svetainėje visomis oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis.

Už transportą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė: „Milijonai europiečių ruošiasi ilgai lauktoms vasaros atostogoms, o mes siekiame jų keliones padaryti kuo sklandesnes. Keleiviai turi išmanyti savo teises ir žinoti, ką daryti, jei tektų jomis pasinaudoti. Informacijos nebūna per daug. Tikimės, kad visos Europos oro uostuose iškabinti patrauklūs plakatai, dalijami lankstinukai ir internete teikiama informacija visomis ES kalbomis padės mums patraukti milijonų šios vasaros keliautojų ir tų, kurie į keliones išsiruoš vėliau, dėmesį.“

Specialiai kampanijai „Keleivi, ar išmanai savo teises?“ sukurta interneto svetainė http://ec.europa.eu/passenger-rights, kurioje galima rasti informacijos apie pasirinktos transporto rūšies keleivių teises. Geležinkelio stotyse, oro uostuose ir kitur bus iškabinti plakatai ir dalijami lankstinukai, primenantys pagrindines keleivių teises. Kad informaciją suprastų kiekvienas, visos priemonės bus parengtos visomis oficialiomis ES kalbomis.

Keleivių teisės – tai priemonė, kuria keleiviai gali pasinaudoti, kai kelionė vyksta ne taip, kaip turėtų, pavyzdžiui, kai kelionė nukeliama, atšaukiama arba kai prarandamas ar sugadinamas bagažas. Be to, keleivių teisėmis užtikrinamos lygios galimybės neįgaliems ir riboto judumo žmonėms.

Komisija jau ėmėsi veiksmų, kad keleivių teisės būtų taikomos ir keliaujantiems kitų rūšių transportu. Jau parengta pasiūlymų dėl jūra ir vidaus vandenimis keliaujančių asmenų, taip pat tų, kurie keliauja miesto arba tolimojo susisiekimo autobusais. Jei Europos Parlamente ir Taryboje teisinės procedūros bus vykdomos sparčiai, tokie pasiūlymai gali būti priimti jau šiais metais.

Priėmus minėtus pasiūlymus keleiviai bus informuojami vykdant dvejų metų trukmės informacinę kampaniją.


Side Bar