Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/785

2010  m. birželio 23 d., Briuselis

Intelektinės nuosavybės teisės. Parlamentas ir Komisija apdovanojo konkurso „Tikras ar padirbtas?“ nugalėtojus

Už vidaus rinką ir paslaugas atsakingas Komisijos narys Michelis Barnier ir Europos Parlamento nariai šiandien apdovanojo mokyklų konkurso „Tikras ar padirbtas?“ nugalėtojus. Europos prekių klastojimo ir piratavimo stebėsenos centro logotipo arba plakatų, trumpametražių filmų, žaidimų ir kitų kūrinių apie klastojimą ir piratavimą konkursą inicijavo Europos Parlamentas ir Europos Komisija. Šis konkursas – pirmasis platesnio masto visuomenės informavimo kampanijos, kurią Europos Sąjunga pradėjo vykdyti siekdama geriau informuoti europiečius apie suklastotų ir piratinių prekių keliamą pavojų ir žalą vartotojams ir ekonomikai, renginys. Nugalėtojai buvo pakviesti į iškilmingą apdovanojimų teikimo ceremoniją Europos Parlamente Briuselyje.

Už vidaus rinką ir paslaugas atsakingas Komisijos narys Michelis Barnier sakė: „Džiaugiuosi, kad šiame konkurse labai aktyviai dalyvavo jaunoji karta. Kiekvienas, nepriklausomai nuo amžiaus, gali prisidėti prie kovos su prekyba suklastotomis ir piratinėmis prekėmis, keliančiomis pavojų mūsų saugumui, sveikatai ir ekonominei gerovei. Labai svarbu, kad visi kartu kurtume šitokias kovos su šiuo žalingu reiškiniu iniciatyvas. Ypač svarbu geriau informuoti ir šviesti jaunimą apie padirbtų produktų pirkimo ir naudojimo pavojų. Šis konkursas rodo, kad informavimas apie intelektinės nuosavybės teisių apsaugą ir gynimą nebūtinai turi būti bauginantis, jis gali būti smagus ir įtraukiantis. Taip mes galime užtikrinti, kad naujos kartos ES vartotojai būtų geriau informuoti.“

10–15 metų moksleiviams skirtas konkursas „Tikras ar padirbtas?“ vyko visoje ES 2010 m. kovo–birželio mėn. Jaunimas iš visos Europos galėjo kurti plakatus, trumpametražius filmus, žaidimus, animacinius filmus ar bet kokią kitą mokomąją medžiagą, kurioje akcentuojamas klastojimo ir piratavimo poveikis. Be to, dalyviai galėjo varžytis dėl geriausio Europos prekių klastojimo ir piratavimo stebėsenos centro logotipo kūrėjo vardo.

Iš visos Europos buvo gauta šimtai darbų, iš kurių nepriklausoma komisija išrinko nugalėtojus.

1-osios kategorijos (geriausias Europos prekių klastojimo ir piratavimo stebėsenos centro logotipas ir (arba) plakatas, kuris ateityje bus naudojamas ant visos Stebėsenos centro medžiagos) nugalėtojai:

  • 1-oji vieta – 1-oji Triandrijos vidurinė mokykla (Graikija);

  • 2-oji vieta – IES Sabinar-Roquetas de Mar (Almerija, Ispanija);

  • 3-oji vieta – Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Orła Białego w Słupsku (Lenkija).

2-osios kategorijos (geriausias vaizdo klipas) nugalėtojai:

  • 1-oji vieta – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény (Vengrija);

  • 2-oji vieta – Gymnázium Nymburk (Čekija);

  • 3-oji vieta – Gimnazjum w Jasienicy (Lenkija).

Nugalėtojams teikti tokie prizai: kompiuterinė įranga mokykloms, žaidimų pultai, žaidimai, sportinė apranga ir mokomoji medžiaga vaikams.

Visi laureatai pakviesti į Briuselį, kur garsūs Parlamento nariai (Edit Herczog, Billas Newtonas Dunnas ir Andreasas Schwabas) ir už vidaus rinką ir paslaugas atsakingas Komisijos narys Michelis Barnier jiems įteikė prizus. Renginyje taip pat dalyvavo ir nugalėjusias mokyklas sveikino drabužių dizainerė ir buvęs modelis Yasmin Le Bon, Unifab pirmininko pavaduotojas Philipe Lacoste ir dainininkė bei dainų kūrėja Alain Chamfort. Svarbiausias renginio akcentas – Europos Parlamento Pirmininko Jerzy Buzeko pasirodymas suklastotų ir piratinių prekių parodoje.

Klastojimas ir piratavimas

Per pastaruosius dešimt metų suklestėjęs prekių klastojimas ir piratavimas tapo viena opiausių problemų, su kuriomis susiduria pasaulio verslas. Prieš dvidešimt metų klastojimas buvo laikomas daugiausia madingų rūbų, laikrodžių ir brangių rankinių gamintojų problema. Tačiau dabar klastotojai padidino klastojamų prekių asortimentą – dabar klastojami ne tik elektros prietaisai, automobilių dalys ir žaislai, bet ir vaistai. Naujausiais Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, 2007 m. tarptautinės prekybos suklastotomis ir piratinėmis prekėmis bendra suma buvo 250 mlrd. JAV dolerių. 2008 m. ES muitinės pareigūnai perėmė daugiau kaip 178 mln. suklastotų ir piratinių gaminių. 2007 m. tokių gaminių buvo konfiskuota 79 mln. Jau šeštus metus iš eilės daugėja atvejų, kai veiksmų imasi muitinės.

Stebėsenos centras

2009 m. Europos Komisijos iniciatyva įsteigto Europos prekių klastojimo ir piratavimo stebėsenos centro uždavinys – užtikrinti glaudesnį pramonės, viešojo administravimo įstaigų ir vartotojų bendradarbiavimą kovojant su klastojimu ir piratavimu. Stebėsenos centras yra platforma, kur galima dalytis praktine patirtimi, informuoti visuomenę ir dalytis geriausia teisių gynimo priemonių srities patirtimi. Svarbiausia, kad Stebėsenos centras yra pagrindinis esminių duomenų ir informacijos rinkimo, stebėjimo ir platinimo šaltinis, kuriuo gerinamas ES informuotumas apie klastojimo ir piratavimo keliamą pavojų.

Daugiau informacijos

http://ec.europa.eu/internal_market/iprenforcement/observatory/real_fake_competition_en.htm

MEMO/10/272


Side Bar