Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/650

Briuselis, 2010 m. birželio 2 d.

Papildomi 24 mln. EUR humanitarinės pagalbos Sachelio regionui

Šiandien Komisija nusprendė papildomai skirti 24 mln. EUR daugiau kaip 7 milijonams pažeidžiamų žmonių, nukentėjusiems dėl maisto krizės Nigeryje, Čade, Burkina Fase ir šiaurės Nigerijoje, remti. Naujomis lėšomis bus finansuojama daugiau su mityba ir sveikata susijusių veiksmų. Be kita ko bus vykdomos visa apimančios papildomos maitinimo programos, tikrinama vaikų sveikatos būklė ir gydomi dėl maisto stygiaus susirgę vaikai, užtikrinamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos neatidėliotinais atvejais ir teikiamos mobilios sveikatos priežiūros paslaugos gyvulių augintojams.

Už tarptautinį bendradarbiavimą, humanitarinę pagalbą ir krizių valdymą atsakinga Komisijos narė Kristalina Georgieva sakė: „ECHO humanitarinės pagalbos specialistai, nuolat būdami regione, iš anksto perspėja apie pavojus ir galimą maisto krizės mastą. Dabar aišku, kad padėtis Sachelio regione blogėja. Papildomai skyrusi 24 mln. EUR lėšų Komisija laikosi įsipareigojimo veikti nedelsiant, kad būtų sumažintas maisto trūkumo poveikis ir nepasikartotų didelės krizės, per pastaruosius dešimtmečius padariusios didelę žalą Sachelio regionui. Netrukus aplankysiu keletą vietovių, kuriose vykdomi mūsų finansuojami projektai, kad galėčiau įvertinti mūsų humanitarinės pagalbos veiksmingumą ir užtikrinčiau, kad mūsų pagalba būtų kuo veiksmingiau naudojama nukentėjusiems paremti.“

Šiandien patvirtintos papildomos pagalbos lėšos bus naudojamos neatidėliotinai pagalbai maistu per vadinamąjį „bado laikotarpį“ tarp kelių kasmetinių derlių nuėmimo teikti ir aprūpinti sėklomis rengiantis 2010 m. pagrindiniam žemdirbystės sezonui. Neatidėliotina pagalba maistu bus teikiama atsižvelgiant į Komisijos rekomendacijas, nurodytas kovo mėn. priimtame komunikate dėl humanitarinės pagalbos maistu. (Žr. IP/10/404)

Šios papildomos lėšos skirtos pažeidžiamiausių gyventojų grupėms, kol kas nesulaukusiems pagalbos pagal vykdomas humanitarines operacijas. Pirmenybė ir toliau bus teikiama nuo ūmaus mitybos nepakankamumo kenčiantiems jaunesniems nei penkerių metų vaikams, taip pat besilaukiančioms ir maitinančioms moterims. Nuo 2009 m. pabaigos Komisijos humanitarinės pagalbos ekspertai, vertindami poreikius ir siūlydami tinkamus krizės įveikimo būdus, glaudžiai bendradarbiauja su humanitarinės pagalbos partneriais, visų pirma JT sistemos organizacijomis.

Pagrindiniai faktai

Daug pažeidžiamų namų ūkių atsidūrė sunkioje padėtyje dėl prasto derliaus, nes trūko lietaus. Dėl šio veiksnių derinio dar labiau pablogėjo ir taip prasta padėtis, susidariusi dėl didelių maisto kainų ir ribotų galimybių gauti pajamų. Apskaičiuota, kad vien Nigeryje ir Čade iki 10 mln. žmonių būtina neatidėliotina pagalba, kad jie galėtų išgyventi dabartinį vadinamąjį „bado laikotarpį“, kuris truks iki kito derliaus nuėmimo lapkričio mėnesį. Teigiama, kad trūkstant lietaus 2009 m. pabaigoje maisto gamyba Nigeryje sumažėjo daugiau kaip 30 proc., o Čade – daugiau kaip 34 proc. Abiejų šių šalių vyriausybės paskelbė ekstremaliąją situaciją ir paprašė tarptautinės pagalbos. UNICEF vertinimu Sachelio regione 300 000 jaunesnių nei penkerių metų vaikų kasmet miršta dėl maisto stygiaus ir su juo susijusių ligų.

Daugiau informacijos apie Komisijos humanitarinę pagalbą galima rasti adresu

http://ec.europa.eu/echo/index_en.htm.


Side Bar