Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE ES NL IT FI EL HU BG

IP/10/606

Brüssel, 25. mai 2010

Youtube’i põlvkond õpetab, kuidas saada ise enda tööandjaks

Euroopa ettevõtlusauhinnaga parima ettevõtlust edendava video eest julgustatakse filmisõpru panema oma loovust ja oskusi proovile ettevõtlust käsitleva lühivideo loomises. Loomeinimestel paluti kujutada ettevõtluse olemust ja julgustada inimesi ettevõtjateks saama ning samas rõhutada, et ettevõtja karjäär on rahuldustpakkuv. Konkursi Euroopa ettevõtlusauhind 2010. aasta parima ettevõtlust edendava video eest võitjatele andis auhinnad asepresident Antonio Tajani täna õhtul Brüsseli Wolubilise kultuurikeskuses toimunud peol. See ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi poolt juba teist korda korraldatud konkurss on osa Euroopa Komisjoni VKEde nädala kampaaniast, millega edendatakse ettevõtlust (vt IP 10/605).

Auhindu anti kolmes kategoorias:

Ettevõtlus: tee tulevikku

Maria Palavamäki Soomest saavutas esimese koha videoga „Matti": palgatööst tüdinenud töötajast, kes elas ainult oma hobi – mudellennukite nimel, saab täiesti uus inimene – ettevõtja, kes juhib mudellennukite valmistamise ettevõtet.

1 Maria Palavamäki, Soome, video: „Matti”

2 Brinja Schmidt, Saksamaa, video: „Ein Schweinchen sucht sein Glück”

3 Sandra Vaher, Eesti, video: „Free Apples”

Ettevõtlus – uus elustiil

Mara Kapota Kreekast saavutas esimese koha videoga „Entrepreneurship a Different Taste of Life” („Ettevõtlus – elul on teine maitse”). Kahe minuti jooksul muudab üks väike tüdruk pere söögilauarutiini, kasutades Lõuna-Euroopa köögi tavapäraseid koostisosi (tomatid, feta-juust, küüslauk, juust) teisiti ning seda kõike saadab rütmikas muusika ja võluv naeratus.

1 Mara Kapota, Kreeka, video: „A different taste of life”

2 Jelena Cupac, Serbia, video: „Seize the day”

3 Robbert Weijers, Madalmaad, video: „The Marionette”

Ettevõtlus – proovikivid ja tasu

Georgi Georgiev Bulgaariast saavutas esimese koha videoga „My dream, my business” („Minu unistus on minu ettevõte”). See kujutab üht noormeest oma unistust täide viimas – aastaaegade vaheldumise taustal ja Vivaldi muusika saatel näidatakse, kuidas ta istutab seemne, hoolitseb sellest sirgunud taime eest ja korjab õied.

1 Georgi Georgiev, Bulgaaria, video: „My dream, my business”

2 Alexandre Lemoine Courx, Prantsusmaa, video: „L´Esprit d'entreprise c'est l'affaire de tous”

3 Dr Umberto Rinaldo, Itaalia, video: „L'idea di Luca”

Eriauhind 25aastastele või noorematele

25aastastele või noorematele osalejatele mõeldud eriauhinna võitsid Márton Medveczky Ungarist video eest „The fruit of work”, Uku Jõgi Eestist video eest „UKU” ning Andrew Jolly ja Kyle Webster Ühendkuningriigist video eest „Chog-zoo”. Neis kolmes videos rõhutati erineval ja lõbusal viisil (joonisfilmi, filmi abil), kui olulised on teadmised ja loovus ettevõtjana läbilöömisel: „mõnikord on eesmärkide saavutamiseks vaja palju pingutada, kuid suurtest takistustest võib tõusta suur kasu.”

1 Márton Medveczky, Ungari, video: „The fruit of work”

2 Uku Jõgi, Eesti, video: „Uku” (Heureka)

3 Andrew Jolly & Kyle Webster, Ühendkuningriik, video: „Chog-zoo”

Kõikides kategooriates said võidutööde autorid vastavalt saavutatud kohale auhinnaks kas 3333, 2222 või 1111 eurot. 25aastastele või noorematele mõeldud eriauhinna suurus oli 555 eurot.

Üle poole kõikidest eurooplastest ei ole kunagi kaalunud oma ettevõtte loomist. Ettevõtlus on majanduskasvu ja töökohtade loomise võti; praegu loovad VKEd 80% Euroopa uutest töökohtadest.

Kõiki videoid saab näha aadressil

http://ec.europa.eu/enterprise/policies/entrepreneurship/video-award/


Side Bar