Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/482

Briuselis, 2010 m. balandžio 30 d.

Pasaulinė spaudos laisvės diena. Komisija skelbia konkursą 2010 m. Lorenzo Natali premijai už žurnalistinius darbus, susijusius su vystymusi, laimėti

Gegužės 3 d. minimos pasaulinės spaudos laisvės proga Europos Komisija oficialiai skelbs konkursą 2010 m. Lorenzo Natali premijai laimėti. Šio pasaulinio konkurso, organizuojamo kartu su organizacija „Žurnalistai be sienų“ (Reporters sans Frontières) ir Pasauline laikraščių asociacija, premijomis apdovanojami geriausi žurnalistiniai darbai vystymosi, demokratijos ir žmogaus teisių temomis.

Už vystymąsi atsakingas Europos Komisijos narys Andris Piebalgas sakė: „Skirdama Lorenzo Natali premiją, Europos Komisija remia žurnalistus, prisidedančius prie žmogaus teisių, demokratijos ir vystymosi skatinimo. Daug žurnalistų dažnai dirba sudėtingomis sąlygomis, tačiau jų darbai, kuriuose atskleidžiama tikroji padėtis, yra būtini, kad mūsų piliečiai įvertintų vystymosi politikos svarbą. Būtent todėl siekiame jiems padėti vykdyti švietimo misiją, kad galėtume sėkmingai kovoti su skurdu“.

Natali premija yra nuo 1992 m. skiriama tarptautinė premija už geriausius žurnalistinius darbus vystymosi, demokratijos ir žmogaus teisių srityse. Premija gali būti skirta televizijos, radijo, spaudos ar interneto žurnalistams. 2009 m. konkurse dalyvavo daugiau kaip 1 000 žurnalistų iš 130 skirtingų šalių.

Konkurse dalyvauti norintys žurnalistai savo kandidatūrą gali teikti iki 2010 m. rugpjūčio 31 d. (http://www.nataliprize2010.eu). Konkurso laureatai bus paskelbti gruodžio mėn. Briuselyje vyksiančioje premijų įteikimo ceremonijoje, kurioje dalyvaus už vystymąsi atsakingas Europos Komisijos narys Andris Piebalgas.

17 žurnalistų iš Afrikos, Europos, Magrebo ir Artimųjų Rytų, Azijos, Lotynų Amerikos ir Karibų baseino šalių iš viso bus skirta 60 000 eurų premija.

Pagrindiniai faktai

Lorenzo Natali premija jau dvidešimt metų yra neatskiriama Europos Komisijos vystymosi politikos dalis. Gindami žodžio laisvę, demokratiją, žmogaus teises ir vystymąsi galime imtis veiksmų geram valdymui ir taikai įtvirtinti ir gyvenimo sąlygoms skurdžiausiose šalyse gerinti.

Lorenzo Natali premijos laureatus išrinkti šįmet Europos Komisijai vėl padės vienos iš žymiausių pasaulio spaudos asociacijų:

  • „Žurnalistai be sienų“ (Reporters Sans Frontières), kuriai 2005 m. buvo skirta Sacharovo premija už minties laisvę,

  • Pasaulinė laikraščių asociacija, kuriai visuose penkiuose žemynuose priklauso daugiau kaip 18 000 leidinių.

Lorenzo Natali (1922–1990 m.) 1976–1989 m. buvo Europos Komisijos narys ir Komisijos pirmininko pavaduotojas, o 1985–1989 m. ėjo už bendradarbiavimą ir vystymąsi atsakingo Komisijos nario pareigas.

Daugiau informacijos http://www.nataliprize2010.eu.


Side Bar