Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/482

Brüssel, 30. aprill 2010

Ülemaailmne ajakirjandusvabaduse päev: Euroopa Komisjon kuulutab välja tänavuse konkursi Lorenzo Natali auhinnale arenguteemalise ajakirjanduse vallas

Euroopa Komisjon kuulutab 3. mail ülemaailmse ajakirjandusvabaduse päeva puhul ametlikult välja tänavuse konkursi Lorenzo Natali auhinnale. Auhinnaga premeeritakse parimaid ajakirjandustöid arengu, demokraatia ja inimõiguste teemal ning selle väljaandmiseks teeb komisjon koostööd Ülemaailmse Ajalehtede ja Uudistetoimetajate Liidu ja ühendusega Piirideta Reporterid.

Euroopa Komisjoni arenguvoliniku Andris Piebalgsi sõnul tõstab komisjon Lorenzo Natali auhinnaga esile ajakirjanikke, kelle panus arengu, demokraatia ja inimõigustega seotud küsimuste käsitlemisel on olnud kõige väärtuslikum. Tihti tuleb ajakirjanikel teenida leiba rasketes tingimustes, kuid nende realistlikud olustikupildid on hädavajalikud selleks, et inimesed teadvustaksid endale paremini arengupoliitika tähtsust. Komisjon soovib ajakirjanikke selle teavitustöö tegemisel toetada, kuna seeläbi aitavad nad võidelda vaesuse vastu.

Lorenzo Natali rahvusvaheline auhind loodi 1992. aastal ja seda antakse välja parimatele arengu, demokraatia ja inimõiguste teematika tutvustajatele. Auhinnale võivad kandideerida nii tele- ja raadio- kui ka kirjutava pressi ja võrguväljaannete ajakirjanikud ning 2009. aastal osales konkursil üle 1000 selle elukutse esindaja 130 riigist.

Kandideerida saab kuni 31. augustini 2010 (www.nataliprize2010.eu). Võitjad tehakse teatavaks detsembris pidulikul autasustamisel, mis toimub Brüsselis Euroopa Komisjoni arenguvoliniku Andris Piebalgsi osavõtul.

Kokku tunnustatakse 60 000 euroga 17 ajakirjanikku Aafrikast, Euroopast, Magribist ja Lähis-Idast, Aasiast, Ladina-Ameerikast ja Kariibi mere piirkonna riikidest.

Taust:

Peagi kahekümneaastaseks saav Lorenzo Natali auhind moodustab lahutamatu osa Euroopa Komisjoni arenguabipoliitikast. Sõnavabaduse, demokraatia, inimõiguste ja arengu kaitsmise kaudu on võimalik toetada häid haldustavasid, rahu ja elutingimuste parandamist kõige vaesemates riikides.

Lorenzo Natali auhinna väljaandmist korraldab komisjon ka sel aastal koos maailma tuntuimate ajakirjandusorganisatsioonidega:

  • Piirideta Reporterid, 2005. aasta Sahharovi auhind mõttevabaduse eest;

  • Ülemaailmne Ajalehtede ja Uudistetoimetajate Liit (World Association of Newspapers and News Publishers), mis hõlmab üle 18 000 väljaande viies maailmajaos.

Lorenzo Natali (1922–1990) oli Euroopa Komisjoni volinik ja asepresident aastatel 1976–1989 ning vastutas aastatel 1985–1989 koostöö ja arenguabi eest.

Lisateave: http://www.nataliprize2010.eu


Side Bar