Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/416

2010 m. balandžio 12 d., Briuselis

Žiniasklaidos dėmesys – skurdui Europoje

Pažymėdama 2010-uosius – Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metus – Europos Komisija šiandien paskelbė žurnalistų, nagrinėjančių su šių metų temomis susijusius klausimus, konkursą. Europos metų žurnalisto konkurse gali dalyvauti spaudos, interneto ir audiovizualinės žiniasklaidos žurnalistai. Už originaliausius, įdomiausius straipsnius ar reportažus bus įteikiami nacionalinio (800 EUR arba lygiavertė suma nacionaline valiuta) ir Europos lygmens (4500, 3000 ir 2000 EUR) apdovanojimai. Europos masto konkurso nugalėtojai bus paskelbti 2010 m. gruodžio 17 d. Briuselyje vyksiančiose iškilmėse.

Už užimtumą, socialinius reikalus ir įtrauktį atsakingas Komisijos narys László Andoras sakė: „Norėdami spręsti skurdo problemas, turime išklausyti atskirtuosius ir suvokti skurdo priežastis. Be to, privalome pasiūlyti veiksmingų praktinių sprendimų. Žurnalistai šioje diskusijoje atlieka labai svarbų vaidmenį, todėl surengėme įdomiausių ir originaliausių straipsnių ar reportažų skurdo tema konkursą.“

Konkursas jau paskelbtas ir žurnalistai gali teikti medžiagą elektroniniu būdu 2010-ųjų Europos metų svetainėje iki 2010 m. rugpjūčio 31 d. Konkursui gali būti teikiami straipsniai ir audiovizualiniai reportažai, paskelbti arba transliuoti 27 valstybių narių, Islandijos ar Norvegijos žiniasklaidoje 2009 m. spalio 1 d. – 2010 m. rugpjūčio 31 d. Visą medžiagą pirmiausia įvertins nacionalinė ekspertų komisija, kuri paskelbs kiekvienos kategorijos nugalėtoją. Tuomet nacionalinių nugalėtojų sąrašas bus pateiktas Europos konkursui, kuris baigsis ES pirmininkausiančios Belgijos Briuselyje surengtomis iškilmėmis 2010 m. pabaigoje.

Šiuo žurnalistų konkursu – vienu svarbiausių šiais Europos metais vykstančių ES masto renginių – siekiama geriau informuoti visuomenę apie skurdo ir socialinės atskirties problemas. Šiemet vyks ir kitų svarbių renginių, kaip antai Europos masto meno konkursas, didžiulės konferencijos vaikų skurdo ir benamystės temomis, spalį numatyta daug renginių, skirtų Tarptautinės kovos su skurdu dienai.

Daugiau informacijos apie žurnalistų konkursą rasite 2010-ųjų Europos metų svetainėje http://www.2010againstpoverty.eu/?langid=lt (skiltyje „Žurnalistų konkursas“).

Pagrindiniai faktai

2010-uosius paskelbus Europos kovos su skurdu metais siekiama tiek pagrindinius dalyvius (vyriausybes ir socialinius partnerius), tiek plačiąją visuomenę geriau informuoti apie skurdo Europoje priežastis ir padarinius. Taip pat siekiama įvairius partnerius suvienyti kovai su skurdu, skatinti socialinę integraciją ir įtrauktį ir paraginti prisiimti aiškius įsipareigojimus parengti ES ir nacionalinę skurdo ir socialinės atskirties įveikimo politiką.

84 milijonai (arba 17 %) europiečių šiuo metu gyvena žemiau skurdo ribos. Naujausio „Eurobarometro“ atlikto požiūrio į skurdą tyrimo duomenimis, didžioji dalis europiečių (73 %) mano, kad jų šalyje skurdas yra plačiai paplitusi problema, o 89 % nori, kad jų vyriausybė imtųsi skubiai spręsti šią problemą. Nors dauguma žmonių mano, kad už tai visų pirma atsako nacionalinės vyriausybės, 74 % gyventojų tikisi, kad ir ES atliks svarbų vaidmenį.

Daugiau informacijos apie „Eurobarometro“ tyrimą: IP/09/1585


Side Bar