Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/366

Briuselis, 2010 m. kovo 25 d.

Komisija skelbia antrą kartą steigianti ES apdovanojimus už žurnalistinį darbą sveikatos srityje

Šiandien Europos Komisija pranešė antrą kartą steigianti ES apdovanojimus spaudoje ir internete skelbiamų straipsnių sveikatos tema autoriams. Šie apdovanojimai įsteigti vykdant 2008 m. rugsėjo mėn. pradėtą kampaniją „Europa pacientams“. Jais siekiama skatinti ir apdovanoti žurnalistus, kurie profesionaliai dirbdami didina informuotumą sveikatos priežiūros ir pacientų teisių klausimais. Pirmajam konkursui žurnalistai iš visos Europos Sąjungos pateikė daugiau kaip 460 straipsnių.

Žurnalistai kviečiami pateikti nuo 2009 m. birželio 16 d. iki 2010 m. liepos 1 d. spaudoje ar internete paskelbtus ar skelbsimus straipsnius ir užpildyti elektroninę dalyvio anketą. Konkursas vyks iki 2010 m. liepos 1 d. pusiaunakčio.

Laimėtojų atrankos tvarka. Kiekvienoje ES valstybėje narėje iš žurnalistų ir sveikatos srities specialistų sudaryta nacionalinė vertinimo komisija, pirmininkaujama Europos Komisijos atstovo, atrinks šaliai atstovausiantį finalininką. ES vertinimo komisija iš 27 finalininkų išrinks 3 laimėtojus. Nacionalinės ir ES vertinimo komisijų narių vardai, kai tik jie paaiškės, bus paskelbti žurnalistų konkurso svetainėje.

Pirmosios, antrosios ir trečiosios vietos laimėtojams įsteigti 5 000, 3 000 ir 2 000 eurų vertės apdovanojimai. 2010 m. rudenį visų šalių finalininkai bus pakviesti į Briuselyje vyksiantį žiniasklaidos seminarą ES sveikatos tema. Pirmieji ES apdovanojimai žurnalistams už darbą sveikatos srityje buvo įsteigti 2009 m.

Pirmojo konkurso laimėtoja tapo Estellė Saget (Prancūzija), kurios straipsnis „Schizophrenia explained to family and friends“ („Kaip paaiškinti šizofreniją giminaičiams ir draugams“) buvo skelbtas savaitraštyje „L'Express“. Antroji vieta atiteko Audrei Srėbalienei iš Lietuvos, atsiuntusiai savaitraštyje „Ekstra“ skelbtą straipsnį „Kraujo sesė“; trečiosios vietos apdovanojimas buvo skirtas rumunei Emilijai Chiscop už straipsnį „Moving tale of will and courage“ („Jaudinanti istorija apie valią ir drąsą“), skelbtą dienraštyje „Ziarul de Iaşi“.

ES apdovanojimai už žurnalistinį darbą sveikatos srityje ir kampanija „Europa pacientams“ finansuojami pagal antrąją Bendrijos veiksmų sveikatos srityje programą (2008–2013 m.). Svetainėje pateikta išsamesnė informacija apie taisykles ir sąlygas.

Norintys pateikti straipsnį ir sužinoti daugiau apie apdovanojimus kviečiami apsilankyti žurnalistų konkurso svetainėje

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2010/index_en.htm

Daugiau apie kampaniją „Europa pacientams“:

http://ec.europa.eu/health-eu/europe_for_patients/index_da.htm

Apie antrąją Bendrijos veiksmų sveikatos srityje programą (2008–2013 m.):

http://ec.europa.eu/health/programme/policy/index_en.htm


Side Bar