Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/366

Brüssel, 25. märts 2010

Komisjon annab teist korda välja ELi tervishoiuteemalise ajakirjanduspreemia

Euroopa Komisjon annab täna teada, et tervishoiuteemaline ajakirjanduspreemia trükimeedias või veebis ilmunud artiklite eest antakse välja teist korda. Auhind on osa kampaaniast „Euroopa patsientide heaks”, mis algatati 2008. aasta septembris. Selle eesmärk on tunnustada kõrgetasemelisi artikleid, millega tõstetakse teadlikkust tervishoiu ja patsientide õiguste küsimustes, ja ergutada selliste artiklite kirjutamist. Tänavune auhind on jätk esimesele tervishoiuteemalisele ajakirjanduspreemiale, mis kogus üle 460 artikli ajakirjanikelt kogu Euroopa Liidust.

Ajakirjanikel palutakse elektroonilise vormi kaudu esitada trükimeedias või veebis ilmunud artikleid, mis on avaldatud ajavahemikul 16. juuni 2009 – 1. juuli 2010. Võistlus lõppeb 1. juuli 2010 keskööl.

Võitjad selgitatakse välja järgmiselt: igas ELi riigis valib riiklik žürii, kuhu kuuluvad ajakirjanikud ja tervishoiueksperdid ning mida juhib Euroopa Komisjon, ühe finalisti. ELi tasandi žürii valib seejärel 27 finalisti hulgast kolm võitjat. Kui riiklikusse ja ELi žüriisse kuuluvad isikud on ametisse nimetatud, avaldatakse nende nimed ajakirjanduspreemia veebisaidil.

Võitjad saavad rahalised auhinnad – 5 000 eurot esimese , 3 000 eurot teise ja 2 000 eurot kolmanda koha eest. Kõik riiklikud finalistid kutsutakse 2010. aasta sügisel Brüsselisse ELi terviseteemalisele meediaseminarile. esimest korda anti ELi tervishoiuteemaline ajakirjanduspreemia välja 2009. aastal.

Eelmise aasta võitja oli Estelle Saget Prantsusmaalt artikliga „Skisofreenia: selgitused perele ja sõpradele”, mis avaldati ajakirjas L'Express. Teise koha saavutas Audrė Srėbalienė Leedust artikliga „Vereõed”, mis avaldati nädalakirjas Ekstra ning kolmandaks tuli Emilia Chiscop Rumeeniast artikliga „Liigutav lugu tahtejõust ja vaprusest”, mis avaldati ajalehes Ziarul de Iaşi.

ELi terviseteemalise ajakirjanduspreemia väljaandmist ja kampaaniat „Euroopa patsientide heaks” rahastatakse ühenduse teise tervisevaldkonna tegevusprogrammi (2008–2013) vahenditest. Täpsem teave eeskirjade ja tingimuste kohta on avaldatud veebisaidil.

Artiklite esitamiseks ja preemia kohta täpsema teabe saamiseks külastage ajakirjanduspreemia veebisaiti:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2010/index_en.htm

Täpsem teave kampaania „Euroopa patsientide heaks” kohta on avaldatud veebisaidil

http://ec.europa.eu/health-eu/europe_for_patients/index_da.htm

Teine tervisevaldkonna tegevusprogramm (2008–2013):

http://ec.europa.eu/health/programme/policy/index_en.htm


Side Bar