Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/ 33

Bruksela, dnia 19 stycznia 2010 r.

Komisja Europejska zachęca do głosowania w konkursie na plakat z okazji Dnia Europy w roku 2010

Komisja Europejska ogłosiła niedawno konkurs dla młodych grafików na plakat z okazji Dnia Europy w roku 2010. Komisja, złożona ze specjalistów w dziedzinie projektowania i komunikacji, wyłoniła 10 finalistów spośród 1700 zgłoszeń. Na stronach internetowych konkursu można już oddawać głosy na dziesięć wyselekcjonowanych projektów.

„Konkurs jest dla Komisji doskonałą okazją do przyciągnięcia uwagi młodych ludzi, a także pokazania, w jaki sposób postrzegają oni Europę” powiedziała wiceprzewodnicząca Komisji Margot Wallström, odpowiedzialna za strategię komunikacji społecznej. Zwycięski projekt stanie się oficjalnym plakatem z okazji Dnia Europy, który przypada 9 maja 2010 r. i będzie rozpowszechniany, także po tej dacie, we wszystkich 27 państwach UE. Zwycięzca konkursu oraz autorzy dwóch kolejnych projektów, które otrzymają największą liczbę głosów, zostaną zaproszeni na koszt organizatora do Brukseli na uroczystość rozdania nagród w maju 2010 r. oraz otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości odpowiednio 2000 i 1000 euro. Ponieważ dziesięć wyselekcjonowanych prac podejmuje hasło konkursu na plakat z okazji Dnia Europy: „I ♥ Europe”, mogą one być również eksponowane w ramach wystaw organizowanych przez Komisję Europejską lub jej przedstawicielstwa w państwach członkowskich, a także w materiałach promocyjnych.

Głosy można oddawać na stronach internetowych konkursu do dnia 31 stycznia 2010 r.: http://www.designeurope2010.eu/

Aby otrzymywać regularne informacje na temat liczby oddanych głosów należy dołączyć do grupy na stronach internetowych Facebook:

http://www.facebook.com/group.php?gid=131496902480


Side Bar