Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/33

Brüssel, 19. jaanuar 2010

Euroopa Komisjon kutsub üldsust valima välja 2010. aasta Euroopa päeva plakativõistluse võitjat

Euroopa Komisjon käivitas mõni aeg tagasi noorte graafiliste disainerite võistluse, et kujundada 2010. aasta Euroopa päeva teemaline plakat. Disaini- ja kommunikatsioonispetsialistidest koosnev žürii valis enam kui 1700 esitatud töö hulgast välja kümme finalisti. Nüüd on need kümme tööd pandud üles võistluse kodulehele, kus kõik soovijad saavad hääletada selle plakati poolt, mida nemad parimaks peavad.

„Tänu sellele plakatikonkursile saab komisjon juhtida inimeste tähelepanu Euroopale ja eelkõige sellele, millisena näevad Euroopat noored,” sõnas Euroopa Komisjoni asepresident ja teabevahetusvolinik Margot Wallström. Võiduplakatist saab 9. mail 2010 tähistatava Euroopa päeva ametlik plakat, mida levitatakse kõigis 27 ELi liikmesriigis. Üldvõitja ning kaks järgmist saavad auhinnaks tasuta reisi Brüsselisse auhinnatseremooniale ning vastavalt 2000 või 1000 eurot. Arvestades Euroopa päeva plakatite teemat – „Ma ♥ Euroopat” – võidakse kümne finalisti töid kasutada ka reklaammaterjalidena ja Euroopa Komisjoni või selle esinduste korraldatud näitustel liikmesriikides.

Oma hääle saab anda veebilehel http://www.designeurope2010.eu/ kuni 31. jaanuarini 2010.

Et jälgida hääletustulemusi, liituge meie Facebooki rühmaga aadressil http://www.facebook.com/group.php?gid=131496902480


Side Bar