Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE NL IT SV PT

IP/10/20

Groningen, 14. jaanuar 2010

EuroSonic Noorderslagi festivalil Groningenis (NL) antakse eduka debüüdi teinud Euroopa muusikutele telešõu käigus muusikaauhind „European Border Breaker Award . Esimese EBBA publiku lemmiku auhinna võitis Milow (Belgia).

2010. aasta muusikaauhinnad „European Border Breaker Award (EBBA) andis Euroopa Komisjon üle Groningenis (Holland) toimunud EuroSonic Noorderslagi festivali avaõhtul telešõus Tema Kuningliku Kõrguse Madalmaade printsess Máxima, paljude vippide ja 1200 külalise juuresolekul. Auhinnatseremoonia, kus elavas esituses võis näha kaheksat kümnest auhinna pälvinud esinejast, kantakse eelseisvate päevade ja nädalate jooksul üle kõikjal Euroopas. Esimest korda anti välja ka EBBA publiku lemmiku auhind ning selle pälvis netihääletuse tulemusena Belgia võitja Milow.

Nende auhindadega tunnustab Euroopa Komisjon koostöös Euroopa Ringhäälinguliiduga (EBU) debüüdi teinud esinejaid ja ansambleid, kes on saavutanud publikumenu väljaspool oma kodumaad. Ühtaegu tõstavad auhinnad esile Euroopa muusika rikkalikkust ja mitmekesisust, loomingulisust ja selle rolli inimeste ühendamisel ja vastastikuse mõistmise saavutamisel.

Ürituse õhtujuhid olid BBC-TV saatejuht Jools Holland ja endine EBBA laureaat Ida Corr ning selle käigus esinesid Milow, Esmee Denters, Kerli, Sliimy, Jenny Wilson, Giusy Ferreri, Charlie Winston ning Soap&Skin.

Peter Foxil ja Buraka Som Sistemal ei olnud võimalik üritusel osaleda, aga nad saatsid videosõnumi.

Üritust edastati üleeuroopaliselt EBU tele- ja raadiojaamade võrgu kaudu järgmistel territooriumidel: Madalmaades, Bulgaarias, Eestis, Luksemburgis, Portugalis, Bosnias ja Hertsegoviinas, Tšehhis, Austrias, Saksamaal, Iirimaal, Soomes ja Slovakkias.

Selle aasta „European Border Breakers auhinna võitjad on:

  • Charlie Winston (UK) - „Hobo”

  • Esmee Denters (NL) –Outta Here”

  • Sliimy (FR) –Paint Your Face”

  • Jenny Wilson (SE) –Hardships”

  • Milow (BE) –Milow”

  • Giusy Ferreri (IT) –Gaetana”

  • Soap&Skin (AU) – Lovetune For Vacuum”

  • Peter Fox (GE) –Stadtaffe”

  • Kerli (EST) –Love Is Dead”

  • Buraka Som Sistema (PT) – Black Diamond”

Auhind „European Border Breakers tõstab esile vajadust avada Euroopa turg Euroopa loomingulisusele ja ergutada muusikute ja nende loomingu liikumist nii Euroopa piires kui ka väljaspool. Auhinda rahastatakse Euroopa Liidu kultuuriprogrammist, mille kaudu toetatakse ka Euroopa Liidu kaasaegse arhitektuuri auhinda, Euroopa Liidu kultuuripärandi auhinda ja Euroopa Liidu kirjandusauhinda.

Lisateave:

EBBA veebisaidi aadress: www.europeanborderbreakersawards.eu


Side Bar