Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/ 176

Brüssel, 23. veebruar 2010

Autasustatakse Euroopa Liidu tervisliku toitumise kampaania „Ma itsev punt” aardejahi võitjaid

Neli noort eurooplast näitasid üles suurepäraseid teadmisi tasakaalustatud toitumise ja tervisliku elustiili kohta, vastates õigesti kõigile ELi tervisliku toitumise kampaania „Maitsev punt” raames korraldatud veebipõhise aardejahi küsimustele. Parimatele aardeküttidele Lara García de Veas Piñeirole (1. koht), Seamus Hickeyle (2. koht) ning Francesca Martinile ja Silvia Vicarile (3. koht) antakse sportimise ja heade toiduvalmistamistavadega seotud auhinnad üle neljal tseremoonial, mis peetakse Hispaanias, Iirimaal ja Itaalias.

„ELi põllumajandus tagab kõik tervislikuks toitumiseks vajaliku ja toetab koos uute koolikavadega veelgi Euroopa kooliõpilaste tervislikku toitumist,” sõnas põllumajanduse ja maaelu arengu volinik Dacian Cioloş.

„Mul on hea meel kinnitada, et noortel eurooplastel on suur huvi toitumise ja füüsilise tegevuse vastu. Laste tasakaalustatud toitumise tagamine on pidev väljakutse ning tegutseda tuleb kohe. Esimene samm on nende teadlikkuse tõstmine,” ütles tervise- ja tarbijaküsimuste volinik John Dalli.

2009. aasta septembris käivitatud kampaania „Maitsev punt” (vt IP/09/1366 ) korraldatakse koos ELi koolipuuvilja ja koolipiima kavadega , mis on algatused laste tasakaalustatuma toitumise ja tervislikumate söömisharjumuste kujundamiseks.

Aardejaht on käimas alates 2009. aasta septembrist „Maitsva pundi” veebilehel, kus puuvilju, köögivilju ja piimatooteid kujutavad sportlikud ja terved tegelased on aidanud noortel võistlejatel vastata 16 küsimusele tasakaalustatud toitumise ja tervisliku eluviisi valdkonnas. Suurepäraste auhindade hulgast, mille valik oli inspireeritud „Maitsva pundi” tegelastest nagu hr Piim, Jogurt juunior, pr Pirn, korvpallur Porrulauk, oli õnnelikel võitjatel võimalus valida lauatennise laud, mägijalgratas, mahlapress või jogurtimasin.

Taust

Tervisliku toitumise kampaania toob sõnumi „söö, joo ja liigu” otse koolidesse. „Maitsva pundi” rändkampaania mängudes osales üle 17 000 õpilase ja õpetaja Belgiast, Prantsusmaalt, Ühendkuningriigist, Iirimaalt, Eestist, Leedust ja Poolast. Tagasiside on olnud väga positiivne: koolide arvates on üritused olnud huvitavad, harivad ja interaktiivsed. Kaasakiskuvas videoklipis, milles osalevad Belgia tennisetšempion Justine Henin ja 8-aastane Guinnessi rekordi omanik Rosolino Cannio, julgustatakse lapsi parandama oma toitumisharjumusi.

Ka lapsevanemad saavad kasulikke näpunäiteid ja nõuandeid, kuidas harjutada oma lapsed sööma tasakaalustatud hommikueinet või kuidas valida toidukordade vahel näksimiseks tervislikum suupiste. Õpetajatele mõeldud veebileheosa pakub õpetajatele abi nende igapäevases koolitöös, võimaldades ligipääsu kampaania parimatele algatustele, faktidele ja arvandmetele ning õppevahenditele kõigis Euroopa Liidu keeltes.

Hiljutine Eurobaromeetri uuring näitas, et kolmveerand vastanutest „nõustub täielikult” väitega, et „praegu näib olevat rohkem ülekaalulisi lapsi kui viis aastat tagasi”. Euroopa Liidus on tõepoolest ligi 22 miljonit ülekaalulist last, kellest 5 miljonit on rasvunud.

Lisateave:

  • „Maitsva pundi” kampaania:

http://ec.europa.eu/agriculture/tasty-bunch/

  • Aardejaht:

http://ec.europa.eu/agriculture/tasty-bunch/treasure-hunt/index_en.htm

  • Ajakohastatud audiovisuaalsed materjalid:

http://ec.europa.eu/agriculture/tasty-bunch/press-corner/index_en.htm?press=audiovisual


Side Bar