Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1730

Briuselis, 2010 m. gruodžio 16 d.

Aplinka. Komisijos biologinės įvairovės kampanijai skirtas tarptautinis apdovanojimas

Europos Komisijos kampanija, kuria siekiama atkreipti didesnį dėmesį į biologinės įvairovės nykimą, apdovanota prestižiniu komunikacijos srities apdovanojimu – Europos kompetencijos apdovanojimu. Šiais apdovanojimais, kuriuos skiria iš 30 pirmaujančių komunikacijos sektoriaus profesionalų sudaryta vertinimo komisija, siekiama įvertinti išskirtinius komunikacijų sektoriaus profesionalų laimėjimus. Skirtas apdovanojimas priklauso aplinkos ir ekologijos kategorijai. Kampanija, kurios centre – užhipnotizuojantis filmas ir devizas „weareallinthistogether“ („mesvisisusiję“), pasiekė milijonus europiečių visame žemyne ir bus tęsiama iki kitų metų.

Už aplinką atsakingas ES Komisijos narys Janezas Potočnikas sakė: „Labai džiaugiuosi, kad ši kampanija sulaukė tiek daug dėmesio. Biologinės įvairovės nykimas yra viena didžiausių pasauliui iškilusių problemų ir ji savaime nepraeis. Tokio pobūdžio kampanijos yra gyvybiškai svarbios, nes jaunimas yra ypač svarbi tikslinė grupė. Biologinės įvairovės nykimas jiems turės daugiausia įtakos, todėl jie nusipelnė, kad jų balsas būtų geriausiai girdimas.“

Toliau visomis ES kalbomis vykdoma kampanija susilaukė didelės sėkmės. Ja pabrėžiamas biologinei įvairovei būdingos tarpusavio sąsajos, o pagrindinė mintis yra netektis, pateikiama ryškiais vaizdais, primenančiais kontūrus, kuriais apibrėžiamos nusikaltimų scenų aukos. Tiesiogiai transliuojamuose renginiuose ir praktinėje su biologine įvairove susijusioje veikloje dalyvavo tūkstančiai žmonių. Interneto svetainėje (www.weareallinthistogether.eu) apsilankyta daugiau kaip 3,5 mln. kartų, užhipnotizuojantis vaizdo įrašas (http://www.youtube.com/watch?v=drd-Bs4jtf8&feature=related) buvo peržiūrėtas mažiausiai 1,5 mln. kartų, Facebook biologinės įvairovės tinkle yra daugiau kaip 55 000 aktyvių narių, o kampanijos puslapiai (http://en-gb.facebook.com/apps/application.php?id=346348816000) Facebook turi daugiau kaip 20 000 gerbėjų.

Pagrindiniai faktai. Europos kompetencijos apdovanojimai

Europos kompetencijos apdovanojimai skirti viešųjų ryšių, komunikacijų, prekės ženklo kūrimo srityse, taip pat reputacijos valdymo profesionalams, dirbantiems bendrovėse, konsultavimo įstaigose, asociacijose ir nevyriausybinėse organizacijose ir savo darbu 2010 m. parodžiusiems išskirtinį talentą ir sugebėjimus. Šiais metais pagal visas kategorijas pateikta 1 400 paraiškų, o aplinkos kategorijos nominantais atrinkti penki filmai. Vertinimo komisiją sudaro valdybos atstovai, viešųjų ryšių bendrovių, tarptautinių bendrovių, universitetų aukščiausias vadovaujamas pareigas einantys komunikacijų specialistai, ir vyriausybės atstovai žiniasklaidai.


Side Bar