Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1730

Brüssel, 16. detsember 2010

Keskkond: Euroopa Komisjoni bioloogilise mitmekesisuse kampaania sai rahvusvahelise auhinna

Euroopa Komisjoni kampaania, millega soovitakse suurendada inimeste teadlikkust bioloogilise mitmekesisuse vähenemisest, sai maineka kommunikatsiooniauhinna „European Excellence Award”. Auhindu antakse kommunikatsiooniekspertide silmapaistvate saavutuste eest ning võitjad valis välja 30-liikmeline juhtivatest kommunikatsiooniekspertidest koosnev sõltumatu žürii. Komisjon sai auhinna keskkonna- ja ökoloogiakategoorias. Kampaania, mille keskmes on üksteisele edasisaadetav film ja tunnuslause „Meie ühine südameasi”, on tuttav miljonitele eurooplastele. Kampaania jätkub ka järgmisel aastal.

ELi keskkonnavolinik Janez Potočnik sõnas: „Mul on hea meel, et see kampaania on äratanud nii palju tähelepanu. Bioloogilise mitmekesisuse vähenemine on üks tõsisemaid globaalseid probleeme, mis vajab lahendamist. Sellised kampaaniad on vajalikud, sest noored on väga oluline sihtgrupp. Neid mõjutab bioloogilise mitmekesisuse vähenemine kõige rohkem ja seega peaks nende arvamus olema kõige kuuldavam”.

Kampaania jätkub kõigis ELi keeltes ja see on olnud väga edukas. Selles rõhutatakse bioloogilise mitmekesisuse seotust ning selle keskseks ideeks on häving, mille kujutamiseks kasutatakse mõjuvaid visuaalseid vahendeid, mis meenutavad kuritööpaigas ohvrite ümber joonistatud kontuure. Tuhanded inimesed on osalenud kohapeal korraldatud üritustel ja bioloogilise mitmekesisusega seotud interaktiivsetes tegevustes. Veebilehte (www.weareallinthistogether.eu) on külastanud üle 3,5 miljoni inimese, edasisaadetavat videot (http://www.youtube.com/watch?v=drd-Bs4jtf8&feature=related) on vaadanud vähemalt 1,5 miljonit inimest, Facebookis on bioloogilise mitmekesisuse rakendusel üle 55 000 aktiivse kasutaja ning Facebooki kampaanialehel on ligikaudu 20 000 fänni (http://en-gb.facebook.com/apps/application.php?id=346348816000).

Taust: „European Excellence Award”

Auhinnale „European Excellence Award” võivad kandideerida suhtekorralduse, kommunikatsiooni, kaubamärgi- ja mainekujunduse asjatundjad, kes töötavad ettevõtetes, konsultatsioonifirmades, ühingutes ja valitsusvälistes organisatsioonides ning kes näitasid 2010. aastal üles erilist andekust ja võimekust. Sel aastal esitati kõigis kategooriates kokku 1400 tööd, millest keskkonnakategoorias valiti välja viis filmi. Žürii koosnes suhtekorraldusfirmade, hargmaiste ettevõtjate ning ülikoolide kõrgema juhtkonna kommunikatsiooniekspertidest ja ka valitsuse pressiesindajatest.


Side Bar