Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

IP/10/1723

Brüssel, 15. detsember 2010

EL ja Jordaania sõlmivad lennutranspordilepingu

Euroopa Liit ja Jordaania sõlmisid täna üldise lennunduslepingu, tänu millele avatakse ja lõimitakse nende turud, tugevdatakse koostööd ning avanevad uued võimalused tarbijate ja lennuettevõtjate jaoks. Lepinguga luuakse Jordaania ja ELi vahel Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduspiirkond, mis toimib ühiseeskirjade alusel ja mille eesmärk on liberaliseerida vastavad lennundusturud. Lepingu allkirjastamine on märk ELi–Jordaania suhete märgatavast soojenemisest. Koostööd võib nüüdseks pidada edasijõudnuks, millest annab tunnistust uus Euroopa naabruspoliitika tegevuskava. Lepingu allkirjastamisega samasse aega langevad ka Jordaania kuninga Abdullah II kohtumine komisjoni presidendi José Manuel Barrosoga 15. detsembril ja kõrge esindaja Cathrine Ashtoniga 16. detsembril.

Komisjoni asepresident ja transpordivolinik Siim Kallas märkis: „Tänase lepinguga antakse uut hoogu Jordaania ja ELi vahelisele kaubavahetusele ja turismile. Tänu sellele saab Jordaaniast ELi täieõiguslik lennunduspartner ning Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduspiirkond laieneb veelgi. Tegemist on väga tähtsa sammuga ELi ja tema Vahemere-äärsete partnerite vahelise tihedama lõimimise strateegias. Sooviksin tänada Jordaania ametivõime jõupingutuste eest, mis nad on viimastel aastatel teinud Jordaania ja ELi vahelise lennutranspordikoostöö edendamisel.”

Lepinguga avatakse asjakohased turud ja lõimitakse Jordaania ELi ühisesse lennunduspiirkonda. Lepingust tulenevalt ühtlustab Jordaania oma õigusaktid Euroopa õigusnormidega ja rakendab ELi lennunduseeskirju näiteks lennuohutuse, turvalisuse, keskkonna- ja tarbijakaitse, lennuliikluse korraldamise, konkurentsi ning sotsiaalküsimuste vallas.

Tänu lepingule on ELi lennuettevõtjatel võimalik korraldada mis tahes kohast ELis otselende Jordaaniasse ja Jordaania lennuettevõtjatel omakorda on võimalik korraldada Jordaaniast otselende ELi. Teretulnud on Jordaania ja ELi vahelised vastastikused investeeringud, tänu millele on ELi mis tahes lennuettevõtjal võimalik asutada tütarettevõtja Jordaanias ning Jordaania lennuettevõtjal oma tütarettevõtja ELis. Lepinguga kõrvaldatakse kõik Jordaania ja ELi vaheliste lendude hindade, marsruutide ja kvootide suhtes kehtivad piirangud.

Tänu lepingule on võimalik luua laialdasem Euroopa – Vahemere piirkonna lennunduspiirkond, mis hõlmaks sealseid eri partnereid. Analoogne leping sõlmiti ELi ja Maroko vahel juba 2006. aastal ning praegu on käimas läbirääkimised Iisraeli, Tuneesia ja Liibanoniga.

Täpsem teave ELi rahvusvaheliste lennundussuhete kohta on veebisaidil:

http://ec.europa.eu/transport/air_portal/international/index_en.htm


Side Bar