Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1655

Briuselis, 2010 m. gruodžio 3 d.

Europass CV darbo paieškai naudoja 10 milijonų žmonių

Naujausiais Europos Komisijos duomenimis, šiuo metu ieškodami darbo internetinį Europass gyvenimo aprašymą (CV) naudoja 10 milijonų žmonių. Europass – standartinis, 26 kalbomis pateikiamas gyvenimo aprašymo šablonas. Jį naudojant ieškantiesiems darbo lengviau parduoti savo žinias ir įgūdžius visos Europos ir kitų šalių darbdaviams. Beveik pusė visų sistemos Europass naudotojų – jaunimas iki 25 metų.

Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou sakė: „Europass CV yra praktiškas, populiarus ir naudingas. Man ypač malonu, kad jis patiko jaunimui. Tai labai svarbi mūsų kampanijos „Judus jaunimas“, kuria skatinama mokytis ir dirbti užsienyje, priemonė. Neabejoju, kad netrukus sistemos Europass naudotojų gretos pasieks 20 milijonų.“

Europass dokumentai pradėti naudoti 2005 m. ir iš pradžių buvo skirti užsienyje darbo ir kitokių galimybių ieškančiam jaunimui. Jaunimas iki šiol yra pagrindinis jų naudotojas. Beveik pusė Europass dokumentų naudotojų – jaunimas iki 25 metų, trečdalis jaunuolių neturi jokios darbo patirties ir tik nedaugelis yra dirbę ilgiau nei penkerius metus.

Tačiau iš turimos informacijos matyti, kad vis dažniau žmonės Europass CV naudoja ne tik ieškodami darbo užsienyje, bet ir kreipdamiesi dėl darbo savo šalyje.

Paaiškėjo, kad Europass dokumentus dažnai naudoja verslo atstovai ir įdarbinimo agentūros. Bendrovės „Manpower Belgium“ Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovas Marcas Vandeleene sakė: „Nuolat kintančioje darbo rinkoje, į kurią įsilieja vis daugiau šalių, Europass CV palengvina įdarbinimo procesą bendrovėms ir darbuotojų judumą. Dažniausiai tam, kaip kandidatas surašo savo gyvenimo aprašymą, įtakos turi jo šalies kultūra. Tai, kas įprasta vienoje šalyje, nebūtinai yra priimtina kitoje. Su Europass CV ši problema išnyksta.“

Europass sistemą Komisijos užsakymu sukūrė Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP) ir dabar ją tvarko kartu su nacionaliniais Europass centrais. Nacionaliniai centrai ypač svarbūs siekiant geriau informuoti visuomenę apie sistemą Europass. Be to, jie palaiko ryšius su profesinio orientavimo ir užimtumo tarnybomis, darbdaviais ir profesinėmis sąjungomis.

Pavyzdžiui, Vengrijos ir Suomijos Europass centrai pasirašė susitarimų su įdarbinimo agentūromis dėl Europass CV naudojimo. Tikimasi, kad ir kitos šalys seks šiuo pavyzdžiu. Į Vokietijos Europass centrą yra kreipęsi per 200 Vokietijos bendrovių, kad gautų informacijos apie CV. 2009 m. iš Jungtinės Karalystės Europass centro svetainės parsisiųsta daugiau kaip 600 000 gyvenimo aprašymo šablonų, o iš Italijos centro – 200 000.

Komisija nagrinėja, kaip sąveikauja mokslinių tyrimų portalas Euraxess ir darbo mobilumo portalas EURES, kad galėtų pasinaudoti šia sėkminga patirtimi.

Be to, kartu su nacionaliniais Europass centrais Komisija ir CEDEFOP svarsto galimybę tobulinti Europass portalą ir patį gyvenimo aprašymą. Pavyzdžiui, svarstoma nauja karjerą įpusėjusiems profesionalams skirta CV versija.

Europass CV – pirmas žingsnis rengiant Europos įgūdžių pasą, kuriame piliečiai galės tiksliau nurodyti įgūdžius, įgytus atliekant įvairią veiklą, pavyzdžiui, stažuojantis ar dirbant savanoriu savo šalyje ar užsienyje. Kaip ir Europass CV, naudojantis įgūdžių pasu ieškantiesiems darbo bus lengviau aiškiai atskleisti savo sugebėjimus ir patirtį.

Europass dokumentai pateikiami 22 oficialiosiomis ES kalbomis, taip pat turkų, kroatų, norvegų ir islandų kalbomis.

Daugiau informacijos

Portalas Europass, įskaitant nuorodas į nacionalinius Europass centrus

Europass tinklalapis svetainėje EUROPA, įskaitant nuorodą į 2008 m. vertinimo ataskaitą

Europos profesinio mokymo plėtros centras (CEDEFOP)


Side Bar