Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1638

Brüssel, 1. detsember 2010

Eile kuulutati Brüsselis välja 2010. aasta ELi tervishoiuteemalise ajakirjanduspreemia võitjad

Eile õhtul kuulutati Brüsselis välja teist korda välja antud ELi tervishoiuteemalise ajakirjanduspreemia kolm võitjat. Esimese preemia võitsid kaks Itaalia ajakirjanikku, Gianluca Ferraris ja Ilaria Molinari ajakirjast Panorama oma ühiselt kirjutatud artikli „Varastades lootust” eest. Võiduartikkel juhib tähelepanu „tervenemiskliinikutele”, kus haavatavas olukorras olevatele kroonilisi haigusi põdevatele patsientidele pakutakse kalleid, kuid tõendamata ravivõtteid. Teise koha sai tšehhi ajakirjanik Lucie Hášová Truhelková oma organidoonorlusest rääkiva artikli „Armastus elab neerus” eest. Kolmandaks tulid Taani päevalehe Berlingske Tidende ajakirjanikud Kasper Krogh, Morten Crone, Line Holm Nielsen ja Jesper Woldenhof oma artikliga „Suur läbikukkumine”, mis räägib ühe inimese püüdlustest tervishoiusüsteemi muuta. Preemia tunnustab Euroopa ajakirjanikke, kes on oma tööga suurendanud teadlikkust tervishoiu- ja patsientide õigustega seotud küsimustes.

ELi tervise- ja tarbijaküsimuste volinik John Dalli ütles: „Selle preemiaga rõhutab komisjon meedia rolli tähtsust teadlikkuse suurendamisel tervishoiuküsimuste osas. Selle aasta võitjad ja kõik riiklikud finalistid on tõstatanud oma lugejate jaoks olulise tähtsusega teemasid.”

Selle aasta konkurssi iseloomustas nii konkursi tingimustele vastavate artiklite kui ka osalevate ajakirjanike arvu märkimisväärne tõus. Osales 438 ajakirjanikku kõigist 27 liikmesriigist, mis on 44 % rohkem kui eelmisel aastal. Kokku esitati 745 artiklit, mis on 60 % rohkem kui mullu. 27 finaali valitud artiklit hõlmavad laia küsimusteringi, mis on osa kampaaniast „Euroopa patsientide heaks”. Sealhulgas käsitletakse selliseid teemasid nagu organidoonorlus, patsiendi ohutus, H1N1 gripipandeemia ja piiriülene arstiabi.

Taustteave

Suvel valisid riiklikud žüriid ühe finalisti igast liikmesriigist. ELi žürii hindas 27 finaali pääsenud artiklit ja tuli oktoobri lõpus kokku, et valida kolm võitjat. Üheksaliikmeline ELi žürii koosnes Euroopa Komisjoni ametnikest, rahvatervise ekspertidest ja ajakirjanikest. Žürii esimees oli Euroopa Komisjoni tervise-ja tarbijaküsimuste peadirektoraadi rahvatervise ja riskianalüüsi osakonna juhataja Andrzej Rys.

27 riiklikku finalisti ja väljaannete toimetajad kutsuti Brüsselisse algatuse „Euroopa patsientide heaks” meediaseminarile ning Berlaymont’i hoones toimuvale auhinnatseremooniale.

ELi tervishoiuteemalist ajakirjanduspreemiat ja kampaaniat „Euroopa patsientide heaks” rahastab ELi terviseprogramm.

Lisainfot ELi tervishoiuteemalise ajakirjanduspreemia kohta, võiduartiklid ja finaali pääsenud artiklid leiab konkursi veebilehelt:

http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2010/index_et.htm

Kampaania „Euroopa patsientide heaks”:

http://ec.europa.eu/health-eu/europe_for_patients/index_et.htm

Teine tervisevaldkonna tegevusprogramm (2008–2013):

http://ec.europa.eu/health/programme/policy/index_et.htm


Side Bar