Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/156

Briselē, 2010. gada 11. februārī

Komisija plāno palīdzēt Haiti ar vēl 90 miljoniem eiro

Eiropas Komisija šodien ierosinājusi izmantot ES budžeta ārkārtas rezerves līdzekļus, lai piešķirtu ievērojamu papildu humāno palīdzību Haiti. Jaunajā Komisijas lēmumā par 90 miljoniem eiro svarīgākais uzdevums ir sniegt ievērojamu ieguldījumu, lai risinātu steidzamu un akūtu nepieciešamību sagādāt pajumti tiem Haiti iedzīvotājiem, kuru mājas sagrāvusi vai sapostījusi zemestrīce, kā arī palīdzēt pārtikas sadalē un veselības aprūpē, kas patlaban ir viena no lielākajām vajadzībām.

“Mums ir jādara viss, ko spējam, lai izvairītos no otrā viļņa humānās katastrofas Haiti. Tuvojas lietus un vētru sezona, tāpēc primārais uzdevums ir sagādāt jumtu virs galvas," teica Kristalina Džordževa, jaunā Eiropas komisāre, kas atbild par starptautisko sadarbību, humāno palīdzību un reaģēšanu krīzes situācijās. “Un šim jumtam jābūt tādam, kas izturēs Karību jūras reģiona vētras. Atcerēsimies 2008. gadu, kad šī valsts pieredzēja četras tropiskās vētras pēc kārtas. Piešķirot vēl 90 miljonus eiro, Komisija apliecina savu apņēmību atbalstīt Haiti iestāžu centienus organizēt savu iedzīvotāju glābšanu."

Lai piešķirtu līdzekļus no ārkārtas rezerves, vajadzīgs ES budžeta iestādes (Eiropas Parlamenta un Padomes) apstiprinājums.

Papildu nauda tiks izmantota ne vien pajumtei, bet arī citām joprojām aktuālām vajadzībām, tostarp pārtikai, veselības aprūpei un ūdensapgādei/ kanalizācijai.

Kopā ar šiem līdzekļiem ES Haiti pēc zemestrīces būs palīdzējusi ar 609 miljoniem eiro, no kuriem 309 miljoni eiro ir humānā palīdzība (120 miljoni no Komisijas un 189 miljoni tieši no dalībvalstīm). Atlikušie 300 miljoni eiro paredzēti steidzamai rehabilitācijai un rekonstrukcijai. ES paredzēta arī militārā misija pajumtes sagādāšanai, un abi šie pasākumi palīdzēs atvieglot Haiti iedzīvotāju ciešanas.


Side Bar