Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1461

Briuselis, 2010 m. lapkričio 3 d.

Šiomis dienomis neplanuokite nieko kita – atvykite į gruodžio 6–7 d. Briuselyje rengiamas Europos vystymosi dienas

Gruodžio 6–7 dienomis Europos Komisija, bendradarbiaudama su šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančia Belgija, Briuselyje surengs penktąsias Europos vystymosi dienas. Šiame svarbiame politinių diskusijų forume dalyvaus esami ir buvę Europos, Afrikos ir kitų pasaulio regionų valstybių ir vyriausybių vadovai, vyriausybių ir tarptautinių organizacijų aukšto lygio atstovai, taip pat nevyriausybinės organizacijos, vystymo srityje dirbantys specialistai, žiniasklaidos ir pilietinės visuomenės atstovai; per jo atidarymą Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso pasakys pagrindinę kalbą. Europos vystymosi dienose, rengiamose praėjus vos keletui dienų po Afrikos ir ES aukščiausiojo lygio susitikimo Tripolyje ir tuo pat metu kaip Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencija Kankūne, suinteresuotosios šalys ir vyriausybės turi galimybę apsvarstyti pasaulines problemas atviroje ir dažnai neoficialioje aplinkoje. Norėdami dalyvauti Europos vystymosi dienose užsiregistruokite http://register.eudevdays.eu/.

Už vystymąsi atsakingas Europos Komisijos narys Andris Piebalgas sakė: „Europos vystymosi dienos – vienas reikšmingiausių Europoje vykstančių vystymosi srities renginių ir svarbiausias diskusijų bei keitimosi nuomonėmis vystymosi klausimais forumas. Vystymosi proceso dalyviams suteikiama unikali galimybė diskutuoti ir keistis idėjomis, o visuomenė gali susipažinti su besivystančių šalių muzika, menu ir filmais. Šių metų Europos vystymosi dienų renginiai vyksta itin svarbiu metu, kai naujoji ES institucijų struktūra ir dabartinė padėtis pasaulyje lemia vystymosi politikos pokyčius.

2010 m. Europos vystymosi dienų preliminari programa

Vadovaujant Komisijos Pirmininkui José Manueliui Barroso ir už vystymąsi atsakingam Komisijos nariui Andriui Piebalgui, per 2010 m. Europos vystymosi dienas bus surengta 15 aukšto lygio grupių susitikimų, bus pasakytos dvi pagrindinės kalbos, surengta 30 seminarų tokiais aktualiais klausimais kaip vystymosi vieta pagal Lisabonos sutartį nustatytoje institucijų sistemoje, valdymas, svarstymai apie vystomojo bendradarbiavimo ateitį, galimybė naudotis energijos ištekliais, pasaulinė sveikatos politika, gamtos išteklių valdymas, privačiojo sektoriaus rėmimas, pagalbos veiksmingumas, žmogaus teisės ir kita. Europos vystymosi dienose vyks nemažai kitų renginių, bus teikiami prizai ir pristatomos ataskaitos. Minėtini išskirtiniai renginiai – šių metų Lorenzo Natali premijos už žurnalistinį darbą įteikimas Briuselio rotušėje ir konkurso „Muzika prieš skurdą“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. (Kitų renginių sąrašą rasite paspaudę toliau pateiktą nuorodą į preliminarią programą.)

Be ES Komisijos atstovų dalyvavimą patvirtino Benino, Burkina Faso, Ruandos, Malio, Tanzanijos ir šiuo metu Afrikos Sąjungai pirmininkaujančio Malavio prezidentai, Zimbabvės, taip pat Palestinos savivaldos Ministrai Pirmininkai, Europos Parlamento Pirmininkas Jerzy Buzekas, Afrikos Sąjungos Komisijos Pirmininkas Jeanas Pingas, buvęs Prancūzijos Prezidentas Žakas Širakas, garsūs mokslininkai, kaip antai prof. Paolo Bussas, prof. Paulas Collier, dr. Armando De Negri ir dr. Rajendra Pachauri, taip pat tarptautinių organizacijų atstovai: Filippo Grandi (Jungtinių Tautų Paramos ir darbo agentūra Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose (UNRWA)), dr. Ibn Chambas (AKR valstybių grupės generalinis sekretorius) ir Cheick Sidi Diarra (Jungtinių Tautų vyriausiasis įgaliotinis mažiausiai išsivysčiusių šalių klausimais). Nike ir Bilo ir Melindos Geitsų fondų atstovai taip pat patvirtino dalyvausiantys dienų renginiuose.

Kviečiame registruotis!

Europos vystymosi dienose norintys dalyvauti žiniasklaidos atstovai privalo užsiregistruoti interneto svetainėje http://register.eudevdays.eu/.

Be to, siekiant visiems suteikti galimybę sekti įvykius ir debatus, šiais metais Europos vystymosi dienų interneto svetainėje www.eudevdays.eu bus galima naudotis įvairiais žiniatinkliniais ištekliais. Transliacija internetu, kasdien pateikiamos garso ir vaizdo suvestinės, galimybė gauti citatas, susisiekti su filmavimo grupe, naudotis televizijos bei radijo įranga ir daugybė kitų paslaugų padės palengvinti žurnalistų ir žiniasklaidos atstovų darbą. Išsamus teikiamų paslaugų sąrašas paskelbtas Žiniasklaidai skirtame vadove (žr. toliau pateiktą nuorodą).

Pagrindiniai faktai

Europos vystymosi dienos pirmą kartą surengtos 2006 m. siekiant didinti pagalbos veiksmingumą ir Europos šalių sutarimą dėl vystomojo bendradarbiavimo. Keturiuose ankstesniuose renginiuose dalyvavo 31 valstybės vadovas, 44 vyriausybių vadovai arba ministrai ir 6 Nobelio premijos laureatai. Pastarajame 2009 m. Stokholme vykusiame renginyje iš viso dalyvavo 6 000 dalyvių.

Naudingos nuorodos

Žiniasklaidai skirtas Europos vystymosi dienų vadovas

http://eudevdays.eu/download/EDD_2010_media-guide.pdf

Europos vystymosi dienų preliminari programa

http://eudevdays.eu/download/EDD_2010_Full_Draft_Programme.pdf

Už vystymąsi atsakingo Europos Komisijos nario Andrio Piebalgo interneto svetainė

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm


Side Bar