Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1461

Brüssel, 3. november 2010

Euroopa arengupäevad 6. ja 7. detsembril Brüsselis: olete oodatud osalema!

Euroopa Komisjon korraldab koostöös eesistujariigi Belgiaga 6. ja 7. detsembril Brüsselis Euroopa arengupäevad, mis toimuvad nüüd juba viiendat korda. Ürituse avakõne peab president José Manuel Barroso. Tegemist on suure poliitilise arutelufoorumiga, kuhu tulevad kokku praegused ja endised riigipead ja valitsusjuhid Euroopast, Aafrikast ja mujalt maailmast, valitsuste kõrgetasemelised esindajad, samuti rahvusvaheliste organisatsioonide, arengukoostöös osalejate, valitsusväliste organisatsioonide, meedia ja kodanikuühiskonna esindajad. Euroopa arengupäevad toimuvad mõni päev pärast ELi ja Aafrika tippkohtumist Tripolis ja paralleelselt ÜRO kliimamuutuste konverentsiga Cancúnis, pakkudes seega huvirühmade ja valitsuste jaoks hästi ajastatud ja keskendatud kokkusaamisvõimalust, kus nad saavad arutada ülemaailmseid probleeme avatud ja sageli mitteametlikus õhkkonnas. Euroopa arengupäevadel osalemiseks registreerige ennast palun aadressil http://register.eudevdays.eu/.

„Euroopa arengupäevad on tähtsündmus Euroopa arengukoostöö kalendris ning Euroopa esmatähtis platvorm dialoogiks ja arvamustevahetuseks arenguküsimustes,“ ütles Euroopa Komisjoni arenguvolinik Andris Piebalgs. „See annab arengukoostöös osalejatele ainukordse võimaluse aruteluks ja ideede vahetuseks; avalikkuse jaoks on see kanaliks, mille kaudu avastada enda jaoks arengumaade muusikat, kunsti ja filmikunsti. Sel aastal toimuvad Euroopa arengupäevad otsustava tähtsusega ajal, mil arengupoliitika on ELi uue institutsioonilise struktuuri ja praeguse ülemaailmse konteksti tõttu edasi arenemas.“

2010. aasta Euroopa arengupäevade praegune programm

President José Manuel Barroso ja arenguvolinik Andris Piebalgsi eestvedamisel toimuvate 2010. aasta Euroopa arengupäevade programmi kuulub 15 kõrgetasemelist paneeli, kaks olulisemat kõnet ja 30 seminari sellistel tundlikel teemadel nagu arengukoostöö koht Lissaboni lepinguga ettenähtud institutsionaalses raamistikus, hea valitsemistava, arutelu arengukoostöö tuleviku üle, energia kättesaadavus, ülemaailmne tervisepoliitika, loodusvarade haldamine, erasektori toetamine, abi tulemuslikkus, inimõigused jne. Euroopa arengupäevadega kaasneb arvukalt kõrvalüritusi, auhindade jagamisi ja aruannete esitlusi. Nende hulgas väärib ära märkimist selle aasta Lorenzo Natali ajakirjandusauhinna üleandmise tseremoonia Brüsseli raekojas ja konkursi „Muusikaga vaesuse vastu“ võitjate autasustamise tseremoonia. (Kõrvalürituste nimekirja vaatamiseks klõpsake Euroopa arengupäevade esialgse programmi linki allpool).

Praeguseks on oma osalemist kinnitanud lisaks Euroopa Komisjoni esindajatele järgmised osalejad: Benini, Burkina Faso, Rwanda, Mali, Tansaania ja Malawi (Aafrika Liidu praegune eesistujariik) presidendid, Zimbabwe ja Palestiina omavalitsuse peaministrid, Euroopa Parlamendi eesistuja Jerzy Buzek, Jean Ping (Aafrika Liidu Komisjoni president), Prantsusmaa endine president Jacques Chirac, sellised tunnustatud akadeemikud nagu prof. Paolo Buss, prof. Paul Collier, dr. Armando De Negri ja dr. Rajendra Pachauri ning sellised rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad nagu Filippo Grandi (UNRWA), dr. Ibn Chambas (AKV peasekretär) ja Cheick Sidi Diarra (vähim arenenud riikide ÜRO kõrge esindaja). Samuti on oma osalemist kinnitanud Nike'i ja Bill & Melinda Gates'i sihtasutuste esindajad.

Registreerimine on avatud!

Kõik Euroopa arengupäevadel osalemisest huvitatud meedia esindajad peavad ennast nüüd veebipõhiselt registreerima aadressil: http://register.eudevdays.eu/.

Selleks et kõigil oleks võimalik üritusi ja arutelusid jälgida, pakutakse Euroopa arengupäevade veebisaidil www.eudevdays.eu sel aastal põhjalikke veebipõhiseid materjale. Kättesaadavad on veebistriiming, igapäevased audiovisuaalsed kokkuvõtted, juurdepääs kaamerameeskonnale, TV ja raadio ning paljudele muudele materjalidele, mis kõik peaks ajakirjanike ja meedia esindajate tööd lihtsustama. Pakutavate teenuste täielik nimekiri on kättesaadav meedia juhises (vt link allpool).

Taust:

Euroopa arengupäevad toimusid esmakordselt 2006. aastal, eesmärgiga propageerida tulemuslikkust ja pakkuda võimalust tugevdada konsensust arengukoostöö küsimustes. Neljal varasemal korral on osalejate hulka kuulunud 41 riigipead, 44 valitsusjuhti ja ministrit ning 6 Nobeli auhinna laureaati. Viimati 2009. aastal Stockholmis toimunud Euroopa arengupäevadel oli 6000 osalejat.

Kasulikud lingid:

Euroopa arengupäevade juhis meediale:

http://eudevdays.eu/download/EDD_2010_media-guide.pdf

Euroopa arengupäevade esialgne programm:

http://eudevdays.eu/download/EDD_2010_Full_Draft_Programme.pdf

Euroopa Komisjoni arenguvoliniku Andris Piebalgsi veebisait:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm


Side Bar