Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE ES IT

IP/10/1370

Briselē, 2010. gada 22. oktobrī

Tiek atklāts Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu migrācijas novērošanas centrs — Eiropas Komisija atbalsta dienvidu valstu migrācijas pārvaldības uzlabošanos

2010. gada 25. oktobrī Briselē svinīgā ceremonijā, piedaloties attīstības komisāram Andrim Piebalgam, tiks oficiāli atklāts Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu migrācijas novērošanas centrs, kuru kopīgi izveidojušas Eiropas Komisija un Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna (ĀKK) valstis. Šis jaunais novērošanas centrs sniegs uzticamus datus un informāciju par migrācijas plūsmām ĀKK valstīs. Mērķis ir radīt iespēju izstrādāt efektīvāku politiku, lai veicinātu migrācijas ieguldījumu attīstībā. Novērošanas centrs vāks datus par visiem sešiem ĀKK reģioniem, bet sākotnēji pievērsīsies divpadsmit valstīm, kuru vidū ir Angola, Austrumtimora, Haiti, Kamerūna, Kenija, Kongo Demokrātiskā Republika, Lesoto, Nigērija, Papua-Jaungvineja, Senegāla, Tanzānija un Trinidāda un Tobāgo.

„Migrācijai dienvidu valstu starpā parasti pievērš mazāk uzmanības nekā migrācijai no dienvidiem uz ziemeļiem. Tomēr dienvidu valstu starpā migrējošo cilvēku skaits ir ļoti liels, un tas ietekmē attīstības procesus. ĀKK migrācijas novērošanas centrs pavērs iespēju gūt skaidrāku priekšstatu par šīm migrācijas plūsmām un izstrādāt piemērotu politiku,” norādīja ES attīstības komisārs Andris Piebalgs.

ĀKK migrācijas novērošanas centrs strādās pie tā, lai sniegtu trūkstošos datus un informāciju un uzlabotu politikas veidošanā noderīgas zināšanas par migrācijas plūsmām ĀKK valstīs. Pašlaik par ĀKK migrāciju bieži vien ir maz datu, un dažkārt tie nav uzticami. Līdz ar to daudzās valstīs netiek pienācīgi ņemtas vērā migrantu vajadzības.

Novērošanas centrs izmantos novatorisku pieeju, veicinot zinātnisko izpēti ĀKK valstīs un dodot politikas veidotājiem viņu darbā izmantojamus instrumentus. Izpēte koncentrēsies uz tādiem svarīgiem tematiem kā darbaspēka migrācija, migrācija un veselība, emigrantu naudas pārvedumi, intelektuālā darbaspēka migrācija, piespiedu migrācija un klimata pārmaiņas.

Novērošanas centrs veicinās zinātniskās izpētes iestāžu, zinātnieku un valdības iestāžu savstarpējos kontaktus un sadarbību. Šis centrs darbosies ĀKK valstu grupas sekretariāta paspārnē, un to finansēs Eiropas Savienība. Projekta kopējais budžets ir aptuveni 9,4 miljoni eiro. Eiropas Savienības ieguldījums būs aptuveni 8 miljoni eiro, kas tiks piešķirti no 9. Eiropas Attīstības fonda.

Atklāšanas ceremonija un preses konference

Novērošanas centra oficiālā atklāšana notiks 2010. gada 25.–27. oktobrī Briselē. Komisārs Andris Piebalgs ceremonijā piedalīsies trešdien, 27. oktobrī.

Pēc atklāšanas ceremonijas, kas notiks pirmdien, 25. oktobrī, preses pārstāvji plkst. 12.15 ir aicināti uz tikšanos ar Eiropas Komisijas EuropeAid sadarbības biroja ģenerāldirektoru Kosu Rišelu (Koos Richelle) un ĀKK valstu grupas ģenerālsekretāru Mohamedu Ibn Čambasu (Mohamed Ibn Chambas).

Vispārīga informācija

ĀKK migrācijas novērošanas centrs tiek finansēts ĀKK iekšējās migrācijas mehānisma ietvaros, kura mērķis ir iestrādāt migrācijas jautājumus valstu un reģionālās attīstības politikā un stratēģijās, lai mazinātu nabadzību.

Preses konference

Kad: 2010. gada 25. oktobrī plkst. 12.00

Kur: ACP House, Avenue Georges Henri, 1200 Brussels

Kā reģistrēties: jāreģistrējas līdz 22. oktobrim, rakstot uz ACP-Observatory-Event@iom.int vai zvanot uz +32 2 894 92 30

Papildu informācija

ĀKK migrācijas novērošanas centrs: http://www.acpmigration-obs.org/

Attīstības komisāra Andra Piebalga tīmekļa vietne:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm


Side Bar