Navigation path

Left navigation

Additional tools

Other available languages: EN FR DE

IP/10/1362

Brussels, 21 October 2010

Eiropas Komisija pārskaita Latvijai 200 miljonus eiro kā daļu no maksājumu bilances atbalsta programmas

Eiropas Komisija (EK) vakar pārskaitīja Latvijai ceturto maksājuma daļu no 3,1 miljarda eiro vērtā ES aizdevuma, par kuru puses vienojās 2009. gada janvārī un kas ir daļa no 7,5 miljardu eiro daudzpusējās finansiālās palīdzības paketes. Pārskaitījums veikts pēc tam, kad Eiropas Komisija pozitīvi novērtējusi Latvijas pārvaldes iestāžu īstenotos, ar aizdevuma saņemšanu saistītos ekonomiskos nosacījumus.

"ES, Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un citu starptautisko finanšu iestāžu sniegtais finansiālais atbalsts palīdz Latvijai veikt sarežģītus fiskālos pasākumus un nozīmīgas strukturālas reformas, kas bija un joprojām ir vajadzīgas, lai Latvijas iedzīvotāji pārvarētu ekonomisko un finanšu krīzi," teica ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns. "Es priecājos, ka Latvijas pārvaldes iestādes ir apliecinājušas savu apņemšanos turpināt īstenot pasākumus, kas apstiprināti 2010. gada 20. jūlijā parakstītajā Saprašanās memoranda papildinājumā."

Minētajā dokumentā ir ietvertas saistības attiecībā uz budžeta konsolidāciju un fiskālo korekciju 2011.-2012. gadam, nosacījumi attiecībā uz fiskālās pārvaldības reformām, finanšu sektora un strukturālajām reformām (ēnu ekonomikas apkarošanu, uzņēmējdarbības vides uzlabošanu, ieguldījumu piesaisti, ES fondu līdzekļu apgūšanu, publiskā iepirkuma pārredzamības uzlabošanu, valsts administrācijas darba uzlabošanu, valstij piederošo uzņēmumu pārskatīšanu utt).

Plašākai informācijai skat. maksājumu bilances palīdzības Latvijai tīmekļa vietni:

http://ec.europa.eu/economy_finance/financial_operations/balance/latvia_en.htm


Side Bar