Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1355

Briuselis, 2010 m. spalio 20 d.

Komisija ragina visoje ES uždrausti į ekstazį panašų narkotiką mefedroną

Šiandien Europos Komisija paragino uždrausti į ekstazį panašų pavojingą narkotiką, kuris 12 ES šalių tebėra teisėtas. Ji paprašė ES valstybių narių sustabdyti laisvą narkotiko mefedrono plitimą visoje Europoje, pradedant taikyti kontrolės priemones. Mefedronas jau dabar yra neteisėtas 15 ES šalių. Vien Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje su juo siejamos bent 37 mirtys.

„Mefedronas yra pavojingas narkotikas, kurio galima įsigyti internetu ar gatvėje. Jau yra mirusių nuo šio narkotiko, todėl raginu vyriausybes skubiai imtis veiksmų, kad jis būtų kontroliuojamas ir uždraustas, – sakė už teisingumą atsakinga Europos Komisijos narė ir pirmininko pavaduotoja Viviane Reding. – Privalome apsaugoti jaunimą nuo tokių naujų pavojingų psichoaktyvių medžiagų kaip mefedronas.“

ES pranešta apie 2 mirties atvejus, kai vienintelė tikėtina mirties priežastis buvo mefedronas. Vien Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje mirė dar bent 37 asmenys, kurių organizme po mirties atlikus tyrimą rasta mefedrono.

Šiandieniniu Komisijos pasiūlymu būtų uždrausta gaminti ir pardavinėti mefedroną, priešingu atveju visoje Europoje taikant baudžiamąsias sankcijas.

Kvalifikuota balsų dauguma Taryboje ES vyriausybės dabar privalo nuspręsti, ar priimti šias priemones.

Mefedronas yra stimuliuojanti medžiaga, kurios fizinis poveikis panašus į ekstazio (MDMA) ar kokaino sukeliamą poveikį. Jis paprastai parduodamas kaip milteliai, taip pat kapsulėmis ar tabletėmis, internete, nelegalių prekių parduotuvėse, jo galima įsigyti ir gatvėje iš narkotikų prekeivių.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro (ENNSC) atliktame moksliniame rizikos vertinime nustatyta, kad mefedronas gali sukelti staigių sveikatos problemų ir priklausomybę, pranešta ir apie su jo naudojimu susijusius mirties atvejus visoje Europoje.

Mefedronas neturi jokios nustatytos medicininės vertės ar kito žinomo teisėto tikslo. Tai yra kontroliuojama medžiaga 15 ES šalių: Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Airijoje, Italijoje, Latvijoje, Liuksemburge, Maltoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Pagrindiniai faktai

Komisija šį sprendimą priėmė laikydamasi naujų psichoaktyvių medžiagų rizikos įvertinimo ir kontrolės procedūros, kuri nustatyta 2005 m. gegužės 10 d. Tarybos sprendimu (2005/387/TVR). Taryba šio rizikos įvertinimo paprašė 2010 m. gegužės 26 d.

Daugiau informacijos

Teisingumo generalinio direktorato naujienų skiltis:

http://ec.europa.eu/justice/news/intro/news_intro_en.htm.

Už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakingos Komisijos narės ir pirmininko pavaduotojos Viviane Reding interneto svetainė:

http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/reding/index_en.htm.


Side Bar