Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1345

Briuselis, 2010 m. spalio 18 d.

Komisija apdovanoja bendroves už ES ekologinio ženklo populiarinimą

Per šįvakar Briuselyje vyksiančią ceremoniją bus paskelbti 2010 m. informavimo apie ES ekologinį ženklą apdovanojimų laureatai. Apdovanojimas – tai didelių laimėjimų informuojant visuomenę apie ES ekologinį ženklą, kuriuo ženklinami ekologiški gaminiai ir paslaugos, pripažinimas. Ženklas sparčiai populiarėja – juo jau paženklinti beveik 25 000 gaminių ir jis suteiktas turistų apgyvendinimo paslaugoms ES ir už jos ribų.

Už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Potočnikas sakė: „Keičiant vartojimo modelius labai svarbus vaidmuo tenka ES verslo įmonėms. Dėkoju šioms įmonėms už įnašą gerinant aplinkos būklę ir populiarinant šį ekologinės kokybės ženklą.“

Informavimo apie ES ekologinį ženklą apdovanojimas

Pernai pradėtais teikti apdovanojimais pripažįstama itin aktyvi populiarinimo veikla, kuria siekiama geriau informuoti visuomenę apie ES ekologinį ženklą. Taip norima paskatinti ir įkvėpti kitus ES ekologinio ženklo turėtojus aktyviau išnaudoti šio ženklo teikiamą potencialą vykdant savo gaminių ir paslaugų rinkodarą.

Į šių metų apdovanojimus pretenduoja 13 organizacijų iš 11 valstybių – Airijos, Belgijos, Čekijos, Ispanijos, Italijos, Kipro, Nyderlandų, Portugalijos, Prancūzijos, Suomijos ir Švedijos. Paslaugų kategorijos apdovanojimo kandidatai – įvairūs viešbučiai, o gamintojų arba mažmenininkų kategorijos apdovanojimų siekia įvairiausių gaminių nuo muilo ir šampūno iki valiklių ir grindų dangos gamintojai.

Apdovanojimų kandidatai:

„Adria Hotel“, Praha (Čekija)

„Alpheios International“ (Nyderlandai)

„Alvarella Ecoturismo“ (Ispanija)

„Arjowiggins Graphic“ (Prancūzija)

„Bona AB“ (Švedija)

„Delhaize nz“ (Belgija)

„Jardim Atlantico“ (Portugalija, Madeira)

„Novoceram sas“ (Prancūzija)

„Sara Lee Corp – Sanex“ (Nyderlandai)

„Solus“ (Airija)

„Sutter Industries SpA“ (Italija)

„UPM-Kymmene Corporation“ (Suomija)

„ZX FAMI Ltd“ (Kipras).

Vertinimo komisija, kurią sudaro aplinkos ir ryšių ekspertai bei Europos Komisijos atstovai, vertino kandidatus pagal įvairius kriterijus – kokybę, veiklos kūrybiškumą ir aktualumą, taip pat ženklo naudojimo veiksmingumą.

ES ekologinis ženklas

ES ekologinio ženklo sistema (vienintelė visą Europą apimanti ekologinio ženklinimo sistema) yra savanoriška. Ji pradėta taikyti 1992 m. siekiant paskatinti visoje Europos Sąjungoje gaminti ir naudoti ekologiškus gaminius ir teikti ekologiškas paslaugas.

Dabar jau beveik 25 000 gaminių ir paslaugų yra paženklinti šios sistemos simboliu – gėlės ženklu. Šį ženklą galima išvysti ant pačių įvairiausių gaminių – valiklių, tepalų, prietaisų, popieriaus ir tekstilės gaminių, taip pat namų apyvokos, sodo ir daržo prekių. Ženklas yra suteikiamas ir turistų apgyvendinimo paslaugoms.

Šie gaminiai parduodami ir paslaugos teikiamos ne tik ES valstybėse narėse, bet ir kitose pasaulio šalyse – Indijoje, Naujojoje Zelandijoje, Kanadoje, Kinijoje.

Visi ES ekologiniu ženklu paženklinti gaminiai buvo nepriklausomų institucijų patikrinti, ar atitinka griežtus ekologiškumo ir efektyvumo kriterijus. Suteikiant ženklą atsižvelgiama į gaminio poveikį aplinkai ne tik tada, kai jis naudojamas, bet ir per visą jo gyvavimo ciklą. Kiekvienoje ES valstybėje narėje, Islandijoje, Norvegijoje ir Lichtenšteine yra valdžios institucija, atsakinga už ES ekologinio ženklo tvarkymą.

Ekologinio ženklo sistema jau buvo persvarstyta, kad būtų galima į ją įtraukti daugiau kategorijų gaminių ir paslaugų, visų pirma tų, kuriuos galima labai patobulinti. Be to, persvarstant sistemą supaprastinta įmonių paraiškų teikimo tvarka ir sumažintos rinkliavos.

Apdovanojimų įteikimo ceremonija prasidės 18.30 val. viešbutyje „Plaza Hotel“, adresu 118–126 Boulevard Adolphe Max, Briuselis. Išsamesnės informacijos teiraukitės ekologinio ženklo informaciniu e. paštu ecolabel@biois.com.

Daugiau informacijos apie ES ekologinį ženklą rasite www.ecolabel.eu.


Side Bar