Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1292

Briuselis, 2010 m. spalio 6 d.

ES ir Pietų Korėja pasirašė laisvosios prekybos susitarimą

Šiandien už prekybą atsakingas ES Komisijos narys Karelas De Guchtas, Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančiai valstybei narei atstovaujantis Belgijos užsienio reikalų ministras Stevenas Vanackere ir Korėjos prekybos ministras Kimas Jong-hoonas pasirašė Europos Sąjungos (ES) ir Pietų Korėjos laisvosios prekybos susitarimą (LPS). Šis LPS – tai sudėtingiausias ES istorijoje ir pirmasis toks susitarimas su Azijos šalimi. Pasirašymo ceremonija yra svarbus žingsnis susitarimo įgyvendinimo keliu ir vienas pagrindinių šiandien vykstančio ES ir Korėjos aukščiausiojo lygio susitikimo Briuselyje renginių.

„ES ir Pietų Korėjos susitarimas – reikšmingas laimėjimas gerinant mūsų prekybos ryšius. Jis dabartiniu sunkmečiu duos realų impulsą Europos darbo vietų kūrimui ir ekonominiam augimui. Toks plataus masto ir novatoriškas susitarimas yra etalonas, rodantis, ką norime pasiekti kitais prekybos susitarimais, – kalbėjo Komisijos narys K. De Guchtas. Šalinti netarifines tarptautinės prekybos kliūtis yra sunku, tačiau jų atsikračius galima sumažinti verslo išlaidas tiek pat, jei ne daugiau, kiek ir panaikinus importo muitus.“

LPS tekstą Europos Komisija ir Pietų Korėja parafavo 2009 m. spalio 15 d. Vėliau jis buvo išverstas į korėjiečių ir 21 ES kalbą. Prieš šiandienos oficialią pasirašymo ceremoniją LPS pasirašė visos ES valstybės narės.

LPS laikinojo taikymo data numatyta 2011 m. liepos 1 d., jei Europos Parlamentas jam pritars ir įsigalios Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas, kuriuo įgyvendinama ES ir Korėjos LPS dvišalė apsaugos sąlyga. ES valstybės narės taip pat turės ratifikuoti susitarimą pagal savo teisės aktus ir procedūras.

Atlikus tyrimą apskaičiuota, kad susitarimu ES bus sudarytos sąlygos naujai prekybai prekėmis ir paslaugomis, kurios vertė bus 19,1 mlrd. eurų. Remiantis kito tyrimo rezultatais, per artimiausius 20 metų dvišalė ES ir Pietų Korėjos prekyba išaugs daugiau nei dvigubai, palyginti su scenarijumi, kuriame LPS nebūtų. Šiuo susitarimu bus panaikinti beveik visi importo muitai ir daug netarifinių ES ir Korėjos prekybos kliūčių. ES eksportuotojams, parduodantiems pramonės ir žemės ūkio produktus Pietų Korėjai, nereikės mokėti muitų. Visiškai panaikinus muitus, ES eksportuotojai per metus sutaupys 1,6 mlrd. eurų. Pusę šios sumos jau bus galima sutaupyti susitarimo įsigaliojimo dieną.

LPS taip pat bus suteikta naujų galimybių patekti į paslaugų ir investicijų rinkas ir bus padaryta didelė pažanga intelektinės nuosavybės, viešojo pirkimo, konkurencijos politikos, prekybos ir darnaus vystymosi srityse.

Pagrindiniai faktai

ES ir Pietų Korėjos prekyba prekėmis 2009 m. buvo apie 54 mlrd. eurų. Šiuo metu ES prekybos prekėmis su Pietų Korėja balansas yra neigiamas, nors tendencijos rodo, kad Korėjos rinkos potencialas didelis. ES turi didelį prekybos cheminėmis medžiagomis, vaistais, automobilių dalimis, pramoninėmis mašinomis, avalyne, medicinos įranga, spalvotaisiais metalais, geležimi, plienu, oda, kailiais, mediena, keramika ir stiklu perteklių. Be to, ES ūkininkams Pietų Korėja yra viena vertingesnių žemės ūkio produktų eksporto rinkų (metinis eksportas – per 1 mlrd. eurų). ES prekybos paslaugomis su Pietų Korėja perteklius yra 3,4 mlrd. eurų (2008 m. eksportuota už 7,8 mlrd. eurų, o importuota už 4,4 mlrd. eurų).

Kalbant apie tarifus, per penkerius metus nuo LPS įsigaliojimo Pietų Korėja ir ES panaikins 98,7 proc. pramonės ir žemės ūkio produktams taikomų muitų (pagal prekybos vertę). Iki pereinamųjų laikotarpių pabaigos bus panaikinti beveik visų produktų, išskyrus vos kelis žemės ūkio produktus, muitai. Tai yra plačiausio užmojo prekybos aprėptis, kurią ES kada pasiekė derėdamasi dėl LPS.

Išsamesnė informacija

Informacinis pranešimas apie ES ir Pietų Korėjos LPS:

http://trade.ec.europa.eu/doclib/press/index.cfm?id=624&serie=371&langId=en

10 svarbiausių ES ir Pietų Korėjos LPS pranašumų:

http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2010/october/tradoc_146695.pdf

ES ir Pietų Korėjos prekyba:

http://ec.europa.eu/trade/creating-opportunities/bilateral-relations/countries/korea/

Susitarimo tekstas: http://trade.ec.europa.eu/doclib/press/index.cfm?id=443&serie=273&langId=en

Pagrindiniai susitarimo aspektai „EU-South Korea FTA quick reading guide:

http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2009/october/tradoc_145203.pdf


Side Bar