Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1090

Briuselis, 2010 m. rugsėjo 2 d.

Į oro transporto bendrovių, kurioms taikomas veiklos draudimas, sąrašą Komisija įrašė dvi Ganos bendroves

Šiandien Europos Komisija atnaujino oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašą – vienai Ganos bendrovei veikti uždrausta, o tos šalies kitos bendrovės veikla apribota.

Už mobilumą ir transportą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Siimas Kallasas sakė: „Negalime leisti jokių skrydžių saugos kompromisų. Jei turime įrodymų, kad oro transporto bendrovių vykdomi skrydžiai nesaugūs, arba jei reguliavimo institucijos nevykdo įsipareigojimo užtikrinti, kad būtų laikomasi saugos standartų, turime imtis veiksmų ir užtikrinti, kad nebūtų jokio pavojaus saugai.“

Naujasis sąrašas, kuriuo pakeičiamas ankstesnysis, jau paskelbtas Komisijos svetainėje (1).

Sąrašas atnaujintas po to, kai dvi valstybės narės ėmėsi ypatingųjų priemonių ir savo teritorijoje uždraudė minėtų oro transporto bendrovių vykdomus skrydžius. Į atnaujintą oro transporto bendrovių, kurių skrydžiai uždrausti, sąrašą įrašyta Ganos bendrovė „Meridian Airways“, nes jos orlaivių ir Europos Sąjungoje naudojamos infrastruktūros patikrinimo rezultatai yra nepatenkinami.

Iš vienoje valstybėje narėje atlikto kitos Ganos bendrovės „Airlift International“ patikrinimo rezultatų paaiškėjo, kad jos veikla gerokai atsilieka nuo tarptautinių standartų. Skrydžių saugos komitetas vienbalsiai pritarė bendrovės „Airlift International“ veiklos apribojimui, kad skrydžiai į Europos Sąjungą nebūtų vykdomi vienu patikrintu ir dar dviem tos bendrovės orlaiviais, kurie šiuo metu saugomi. Todėl šiai oro transporto bendrovei dabar likęs tik vienas orlaivis, kuriuo gali vykdyti skrydžius į Europos Sąjungą. Komisija toliau atidžiai stebės šios bendrovės veiklos rodiklius ir dar glaudžiau konsultuosis su Ganos civilinės aviacijos organizacija, kad būtų rasti ilgalaikiai nustatytų problemų sprendimai. Komisija iš naujo svarstys šių dviejų oro transporto bendrovių veiklą kitame Skrydžių saugos komiteto posėdyje lapkričio mėn.

Dabar Europos Sąjungos sąraše yra penkios oro transporto bendrovės, kurių veikla Europos Sąjungoje visiškai uždrausta: Afganistano „Ariana Afghan Airlines“, Ganos „Meridian Airways“, Kambodžos „Siem Reap Airways International“, Ruandos „Silverback Cargo Freighters“ ir Surinamo „Blue Wing Airlines“. Uždrausta vykdyti veiklą visoms (iš viso 278) oro transporto bendrovėms iš šių 17 šalių: Angolos, Benino, Džibučio, Filipinų, Gabono (išskyrus tris bendroves, kurių veiklai taikomi apribojimai ir tam tikros sąlygos), Indonezijos (išskyrus šešias bendroves, kurių veiklai apribojimai nebetaikomi), Kazachstano (išskyrus vieną bendrovę, kurios veiklai taikomi apribojimai ir tam tikros sąlygos), Kirgizijos, Kongo Demokratinės Respublikos, Kongo Respublikos, Liberijos, Pusiaujo Gvinėjos, San Tomė ir Prinsipės, Siera Leonės, Sudano, Svazilando ir Zambijos. Veiklą vykdyti su apribojimais ir tam tikromis sąlygomis leidžiama dešimčiai oro transporto bendrovių: Angolos „TAAG Angola Airlines“, Gabono „Gabon Airines“, „Afrijet“ ir „SN2AG“, Ganos „Airlift International“, Irano „Iran Air“, Kazachstano „Air Astana“, Komorų „Air Service Comores“, Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos „Air Koryo“ ir Ukrainos „Ukrainian Mediterranean Airines“.

1 :

http://ec.europa.eu/transport/air-ban/


Side Bar