Navigation path

Left navigation

Additional tools

IP/10/1090

Brüssel, 2. september 2010

Komisjon lisab kaks Ghana lennufirmat ELi lennuettevõtjate musta nimekirja

Euroopa Komisjon ajakohastas täna Euroopa Liidus keelatud lennuettevõtjate nimekirja, lisades sinna ühe Ghana lennuettevõtja ning kehtestades sama riigi teise lennuettevõtja suhtes tegevuspiirangud.

Transpordiküsimuste eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas rõhutas: „Me ei tohi teha järeleandmisi lennuohutuse valdkonnas. Kui meil on tõendeid selle kohta, et lennuettevõtjal on ohutuspuudujääke või et reguleerivad asutused ei suuda tagada ohutusnõuete täitmist, tuleb meil tegutseda, et välistada kõik lennuohutusega seotud riskid.“

Uus nimekiri asendab eelmise ja sellega saab juba tutvuda komisjoni veebilehel (1).

Nimekirja ajakohastamise põhjuseks on kahe liikmesriigi võetud erakorralised meetmed, millega keelati kahe Ghana lennuettevõtja tegevus kõnealuste liikmesriikide territooriumil. Ghana lennufirma Meridian Airways suhtes kehtestati täielik tegevuskeeld, sest nii tema õhusõidukid kui ka ELis kasutatavad rajatised on inspekteerimisel saanud korduvalt väga halbu hinnanguid.

Ghana lennufirma Airlift International kontrollimisel ühes liikmesriigis selgus, et firma ei vasta kaugeltki rahvusvahelistele nõuetele. Lennuohutuskomitee toetas üksmeelselt otsust kehtestada lennufirma Airlift International suhtes tegevuspiirang ning keelata ühe kontrollitud ja kahe praegu laos oleva õhusõiduki lendamine Euroopa Liitu. Nii jääb firmale üks lennuk, millel on ELi lendamise luba. Komisjon jälgib lennuettevõtja tegevust tähelepanelikult ka edaspidi ning konsulteerib veelgi tihedamalt Ghana tsiviillennundusorganisatsiooniga, et leida tuvastatud ohutusprobleemidele jätkusuutlikke lahendusi. Komisjon arutab kahe lennuettevõtja olukorda uuesti lennuohutuskomitee järgmisel koosolekul novembris.

Praegu on ELi mustas nimekirjas viis lennuettevõtet, mille tegevus on Euroopa Liidus täielikult keelatud – Ariana Afghan Airlines (Afganistan), Blue Wing Airlines (Suriname), Meridian Airways (Ghana), Siem reap Airways International (Kambodža) ja Silverback Cargo Freighters (Rwanda). Seitsmeteistkümne riigi puhul on keelatud kõikide lennuettevõtjate (kokku 278) tegevus. Need riigid on Angola, Benin, Kongo Demokraatlik Vabariik, Djibouti, Ekvatoriaal-Guinea, Gabon (v.a kolm lennuettevõtjat, kes tegutsevad piirangute ja tingimuste alusel), Indoneesia (v.a kuus lennuettevõtjat, kelle suhtes kehtestatud piirangud on täielikult tühistatud), Kasahstan (v.a üks lennuettevõtja, tegutseb piirangute ja tingimuste alusel), Kirgiisi Vabariik, Libeeria, Filipiinid, Kongo Vabariik, Sierra Leone, São Tomé ja Príncipe, Sudaan, Svaasimaa ja Sambia. Kümnel lennuettevõtjal on lubatud tegutseda piirangute ja tingimuste alusel. Need on Air Koryo (Korea Rahvademokraatlik Vabariik), Airlift International (Ghana), Air Service Comores (Komoorid), Gabon Airlines, Afrijet ja SN2AG (Gabon), Iran Air (Iraan), TAAG Angola Airlines (Angola Vabariik), ja Ukrainian Mediterranean Airlines (Ukraina).

1 :

http://ec.europa.eu/transport/air-ban/


Side Bar